خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1399/05/21 09:16:06
سرویس اجتماعی
محمدصالحی دارانی:

دستفروشان هم باید در تهران نفس بکشند/مشاغل سیار در شرایط کرونایی مشکل گشای مردم شدند

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس، با بیان اینکه شهرداری باید برای دستفروشان هم همچون سایر اصناف حقوقی درنظر بگیرد تاکید کرد که بسیاری از مشاغل سیار و دستفروشان مشکلات مردم را در شرایط کرونایی حل می‌کنند.
دستفروشان هم باید در تهران نفس بکشند/مشاغل سیار در شرایط کرونایی مشکل گشای مردم شدند عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس، با بیان اینکه شهرداری باید برای دستفروشان هم همچون سایر اصناف حقوقی درنظر بگیرد تاکید کرد که بسیاری از مشاغل سیار و دستفروشان مشکلات مردم را در شرایط کرونایی حل می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005101313475410.jpg دستفروشان,هم,باید,در,تهران,نفس,بکشند/مشاغل,سیار,در,شرایط,کرونایی,مشکل,گشای,مردم,شدند Icana

حسین محمدصالحی دارانی در گفت‌وگو با  خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به انتقاد یکی از اعضای شورای شهر تهران پیرامون تناقض در اعمال شعار شهرداری مبنی بر «تهران شهری برای همه» که در آن ساماندهی دستفروشان نادیده گرفته شده است، گفت: این شعار زمانی معنا پیدا می‌کند که تمام شهروندان به ویژه افرادی که از درآمد پایینی برخوردار هستند و با مشکلات معیشتی جدی مواجه هستند از حقوق شهروندی برابری برخوردار شوند.

شهرداری موظف به حمایت از دستفروشان و مشاغل سیار است

نماینده مردم فریدن، چادگان، فریدون شهر و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شهرداری موظف است که برای حمایت از تمام اصناف برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشد در همین راستا دستفروشان باید به عنوان یکی از همین مشاغل مورد توجه قرار گیرند و تامین رفاه آنها به گونه‌ای تضمین شود که بتوانند در این شهر بزرگ نفس بکشند و زندگی کنند.

وی تصریح کرد: یکی از نکاتی که در خصوص دستفروشان باید مورد توجه قرار گیرد، این است که نبود مشاغل سیار مشکلاتی را برای مردم ایجاد می‌کند، بنابراین باید در چارچوب قانون برای ساماندهی آنها تدبیری اندیشیده شود.

مجریان قانون باید بستر لازم برای فعالیت دستفروشان را فراهم کنند

محمدصالحی با اشاره به مشکلاتی از مردم که دستفروشان حل می‌کنند، خاطرنشان کرد: مشاغل سیار بخشی از مشکلات مردم را در شرایطی که به دلیل شیوع کرونا به آنها توصیه می‌شود در خانه بمانند و کمتر برای خرید در بازار حضور پیدا کنند، رفع می‌کنند و کالاهای مورد نظر آنها را به دستشان می‌رسانند، بنابراین مجریان قانون باید بستر لازم برای فعالیت آنها را فراهم کرده و ما نیز موانعی که در مسیر اجرای قانون وجود دارد را رفع کنیم.

وی با یادآوری اینکه دستفروشان و مشاغل سیار از جمله مشاغلی هستند که از شرایط ناشی از شیوع کرونا آسیب دیده‌اند، اظهار کرد: مشاغل سیار و دستفروشان هم از جمله قشرهایی هستند که از وضعیت ناشی از شیوع کرونا متضرر شده‌اند و حتی به دلیل درآمد محدودی که به دست می‌آورند بیشتر از سایر مشاغل آسیب دیده‌اند، بنابراین لازم است که برای رفع مشکلات اقتصادی آنها نیز همچون سایر مشاغلی که در حوزه‌های مختلف فعالیت دارند و رفع مشکلات معیشتی آنها دغدغه تعداد زیادی از نمایندگان است، برنامه‌ریزی شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: البته دولت برای ساماندهی مشاغل آسیب‌دیده از کرونا برنامه‌ریزی دقیقی دارد که لازم است در آن ساماندهی دستفروشان و مشاغل سیارهم در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس شورای اسلامی در ارائه راهکار برای ساماندهی دستفروشان و مشاغل سیار، تاکید کرد: شهرداری می‌تواند با ایجاد بازارهایی در بخش‌های مختلفی از شهر برای ساماندهی دستفروشان و مشاغل سیار اقدام کند، اما در نهایت ضرورت فعالیت به شکل سیار برای تعدادی از آنها اجتناب‌ناپذیر است که شهرداری باید در حوزه اصناف آنها را شناسایی کرده و فعالیتشان را نظام‌مند کند و افراد سودجو را از افرادی که با نیت ارائه خدمات صحیح به مردم فعالیت می‌کنند، تفکیک کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet