ایام محرم 1398
1399/05/20 15:05:31
سرویس سیاسی

تشکیل فراکسیون حقوق بشر و حقوق شهروندی در مجلس / محمد سرگزی رئیس فراکسیون شد

فراکسیون حقوق بشر و حقوق شهروندی در مجلس شورای اسلامی با ۵۹ عضو آغاز به کار کرد.
تشکیل فراکسیون حقوق بشر و حقوق شهروندی در مجلس / محمد سرگزی رئیس فراکسیون شد فراکسیون حقوق بشر و حقوق شهروندی در مجلس شورای اسلامی با 59 عضو آغاز به کار کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202007106588917135.jpg تشکیل,فراکسیون,حقوق,بشر,و,حقوق,شهروندی,در,مجلس,/,محمد,سرگزی,رئیس,فراکسیون,شد Icana

محمد سرگزی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تشکیل فراکسیون حقوق بشر و حقوق شهروندی در مجلس گفت: این فراکسیون با عضویت 59 نفر از نمایندگان با هدف احصاء نظام مسائل مرتبط با حقوق بشر و حقوق شهروندی و ریل گذاری تشکیل شد.

وی اظهار داشت:  در ادامه مسیر تعامل سازنده و هدفمند با  وزارت خارجه، ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، سازمان حقوق بشر اسلامی و سایر نهادهای دخیل در این موضوع  می تواند پتانسیل های بالقوه این فراکسیون را بالفعل کند.

نماینده زابل زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری نخستین نشست این فراکسیون بیان کرد: با برگزاری انتخابات و رای گیری صورت گرفته، اینجانب به عنوان رئیس فراکسیون حقوق بشر و حقوق شهروندی مجلس انتخاب شدم، همچنین ابراهیم رضایی نماینده دشتستان مسئولیت نایب رئیسی فراکسیون را بر عهده گرفت.

وی ادامه داد: فرهاد طهماسبی نماینده نی ریز، استهبان و نخبگان  و ملک فاضلی نماینده سراوان، سیب، سوران و مهرستان دبیران اول و دوم فراکسیون هستند. همچنین سخنگویی فراکسیون با رای سایر اعضا بر عهده ابوالفضل ابوترابی گذاشته شد.

رئیس فراکسیون حقوق بشر و حقوق شهروندی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حقوق بشر همواره از موضوعاتی بوده که کشورهای استعمارگر و صاحب قدرت از آن به عنوان حربه ای برای سلطه بر کشورهای دیگر در طول تاریخ استفاده کرده اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet