خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1399/05/20 17:44:19
سرویس اقتصادی
ارکانی مطرح کرد؛

چتر حمایتی سبد معیشتی، تنها راه حمایت از دهک‌های پایین جامعه/ عدم تامین نیازهای حداقلی خانواده‌ها موجب بروز مشکلات حادی می‌شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تنها راه حمایت از دهک‌های پایین جامعه ایجاد چتر حمایتی سبد معیشتی است و مطمئنا در صورت عدم اجرای طرحی برای تامین نیازهای حداقلی و معیشتی بسیاری از خانواده‌ها در سال جاری، مشکلات حادی بوجود خواهد آمد.
چتر حمایتی سبد معیشتی، تنها راه حمایت از دهک‌های پایین جامعه/ عدم تامین نیازهای حداقلی خانواده‌ها موجب بروز مشکلات حادی می‌شود عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تنها راه حمایت از دهک‌های پایین جامعه ایجاد چتر حمایتی سبد معیشتی است و مطمئنا در صورت عدم اجرای طرحی برای تامین نیازهای حداقلی و معیشتی بسیاری از خانواده‌ها در سال جاری، مشکلات حادی بوجود خواهد آمد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006107481415065.jpg چتر,حمایتی,سبد,معیشتی،,تنها,راه,حمایت,از,دهک‌های,پایین,جامعه/,عدم,تامین,نیازهای,حداقلی,خانواده‌ها,موجب,بروز,مشکلات,حادی,می‌شود Icana

احسان ارکانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه اجماع نظری نسبت به کلیات و اجرای طرح تامین کالاهای اساسی در دولت و مجلس وجود دارد، گفت: با وضعیت فعلی تورم افسارگسیخته و گران شدن کالاها باید بتوانیم حداقل سبد معیشتی مردم را تامین کنیم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس با بیان اینکه تنها راه حمایت از دهک‌های ضعیف جامعه ایجاد چتر حمایتی سبد معیشتی با استفاده از اعطای یارانه یا تخصیص بودجه است، افزود: بانک اطلاعاتی دقیق‌تری باید از وضعیت خانواده‌های مشمول این طرح یعنی 7 دهک جامعه ایجاد شود که این کار بر عهده بانک مرکزی و معاونت رفاه اجتماعی وزارت کار است.

وی درباره تامین منابع مالی مورد نظر برای اجرای طرح تامین کالاهای اساسی اظهار کرد: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جلسات خود در این مورد بحث و بررسی‌های لازم را انجام داده و منابع قابل پیش‌بینی در تبصره 14 بودجه امسال را برای اجرای این طرح در نظر گرفته است.

ارکانی بیان کرد: درباره تعداد اقلام خوراکی مورد نیاز در این طرح هم مباحثی مطرح و قرار شده، مواد غذایی اصلی مانند برنج، روغن، گوشت و ... از طریق کارت‌های الکترونیکی غیرقابل برداشت در اختیار مردم قرار بگیرد تا آنها بتوانند به سهولت در تمام شهرها و روستاها این اقلام را تهیه کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: مطمئنا در صورت عدم اجرای طرحی برای تامین نیازهای حداقلی و معیشتی بسیاری از خانواده‌ها در سال جاری، مشکلات حادی بوجود خواهد آمد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet