ایام محرم 1398
1399/05/24 22:10:00
سرویس سیاسی
موسوی تاکید کرد

خودداری کاخ سفید از سیاست زورگویی، پیش شرط مذاکره با آمریکاست

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس گفت: آمریکایی‌ها باید دست از خوی زورگویی خود بردارند و تا زمانی که دست از سلطه‌گری و تغییر سیاست خود برندارند هیچ‌گونه تغییری در سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال با آمریکا ایجاد نخواهد شد و در حقیقت مذاکره بی‌معنا خواهد بود.
خودداری کاخ سفید از سیاست زورگویی، پیش شرط مذاکره با آمریکاست نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس گفت: آمریکایی‌ها باید دست از خوی زورگویی خود بردارند و تا زمانی که دست از سلطه‌گری و تغییر سیاست خود برندارند هیچ‌گونه تغییری در سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال با آمریکا ایجاد نخواهد شد و در حقیقت مذاکره بی‌معنا خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/202006103740673977.jpg خودداری,کاخ,سفید,از,سیاست,زورگویی،,پیش,شرط,مذاکره,با,آمریکاست Icana

سید نظام‌الدین موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات اخیر دونالد ترامپ در رابطه با مذاکره فوری با ایران در صورت پیروزی در انتخابات آمریکا، گفت: اینکه آقای ترامپ براساس تحلیل‌های ذهنی‌اش متصور می‌شود که جمهوری اسلامی منتظر انتخابات آمریکاست تا راهبردهایش را در قبال آمریکا تعیین کند به نظرم این ناشی از عدم شناخت کافی ترامپ نسبت به جمهوری اسلامی است.

 وی در ادامه افزود: ما در گذشته در دوره اوباما مذاکراتی را براساس یک شرایطی شروع کردیم و آن هم مسئله برجام بود که پس از روی کار آمدن ترامپ، آمریکا هم از برجام خارج شد.

این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: مقام معظم رهبری سیاست کلی  را عدم مذاکره با آمریکا مطرح کردند به دلیل اینکه این‌ها بدعهد و عهدشکن هستند و به هیچ توافقی پایبند نیستند.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات به طرح مذاکره مجدد ترامپ با ایران در صورت موفقیتش در انتخابات آمریکا، اشاره و اظهار کرد: هر شخصی رئیس‌جمهور آمریکا شود به مذاکره با ایران دست نخواهد یافت؛ زیرا تا زمانی که سیاست‌های آمریکا تغییر نکند در سیاست جمهوری اسلامی هم تغییری ایجاد نخواهد شد؛ بنابراین آنچه که می‌تواند مبنای تاکتیک‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی قرار بگیرد مدل برخورد و مواجه آمریکاست.

موسوی در ادامه افزود: آمریکایی‌ها باید از خلق و خوی استکباری، زور گویی و بدعهدی خود دست بردارند و ثابت کنند که دنبال زورگویی و قلدرمابی نیستند در آن صورت است که جمهوری اسلامی می‌تواند فکر کند که آیا می‌شود با آمریکا تغییر یافته وارد باب گفت‌گو شود یا نه.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات تاکید کرد: آمریکا در وهله نخست باید همه آنچه را که علیه ایران وضع کرده لغو کند و در حقیقت باید دست از خوی زورگویی خود بردارد آن موقع شاید جمهوری اسلامی ایران در مورد مذاکره مجدد بخواهد تصمیم‌گیری کند، اما تا زمانی که آمریکایی ها فکر می‌کنند با تهدید و قلدرمابی می‌توانند کار را جلو ببرند هیچ تغییری در سیاست ایران با تغییر دولت‌ها در آمریکا بوجود نخواهد آمد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet