خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1399/05/20 23:02:33
سرویس فرهنگی
رئیس کمیسیون آموزش مجلس:

تعویق حداقل یک ماهه کنکور در دستور کار ستاد ملی کرونا قرار گرفت/ سازمان سنجش برای پیاده‌سازی پروتکل‌ها مهلت خواست

رئیس کمیسیون آموزش مجلس درباره نتیجه نشست نمایندگان مجلس با وزرای علوم و بهداشت درباره برگزاری کنکور گفت: در این نشست تعویق یک ماهه کنکور مورد پذیرش اعضا قرار گرفت و مقرر شد این پیشنهاد در ستاد ملی کرونا به تصویب نهایی برسد.
تعویق حداقل یک ماهه کنکور در دستور کار ستاد ملی کرونا قرار گرفت/ سازمان سنجش برای پیاده‌سازی پروتکل‌ها مهلت خواست رئیس کمیسیون آموزش مجلس درباره نتیجه نشست نمایندگان مجلس با وزرای علوم و بهداشت درباره برگزاری کنکور گفت: در این نشست تعویق یک ماهه کنکور مورد پذیرش اعضا قرار گرفت و مقرر شد این پیشنهاد در ستاد ملی کرونا به تصویب نهایی برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805109860752931.jpg تعویق,حداقل,یک,ماهه,کنکور,در,دستور,کار,ستاد,ملی,کرونا,قرار,گرفت/,سازمان,سنجش,برای,پیاده‌سازی,پروتکل‌ها,مهلت,خواست Icana

علیرضا منادی سفیدان در گفت‌‌وگو با خبرنگار   خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری سومین نشست وزرای علوم و بهداشت، رئیس سازمان سنجش، رؤسای کمیسیون‌های آموزش و بهداشت مجلس و تعدادی از نمایندگان مجلس درباره برگزاری کنکور، اظهار کرد: در این نشست پیشنهاد تعویق یک ماهه کنکور مورد پذیرش اعضا قرار گرفت و مقرر شد این پیشنهاد  در ستاد ملی کرونا به تصویب نهایی برسد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس اضافه کرد: پس از مأموریتی که رئیس مجلس به کمیسیون‌های آموزش و بهداشت مجلس محول کرد جلسات مهمی پیرامون برگزاری آزمون‌ها به ویژه آزمون سراسری برگزار شد که نهایتا  با توجه به تشدید شیوع ویروس کرونا، اعضا به این جمع بندی رسیدند که کنکور حداقل یک ماه به تعویق بیفتد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه پروتکل‌های سختگیرانه‌ای مد نظر نمایندگان مجلس و کمیسیون آموزش بود، سازمان سنجش مهلتی یک ماهه‌ای برای اعمال این پروتکل‌ها درخواست کرد تا بتوانند شرایط را برای پیاده سازی این پروتکل‌ها فراهم کنند.

منادی سفیدان با اشاره به جمعیت بالای داوطلبان در کنکور سراسری، افزود: ما به هیچ عنوان راضی به برگزاری آزمون سراسری مانند شرایطی که کنکور دکتری و ارشد نبودیم چراکه جمعیت بالای داوطلبان کنکور سراسری خطر ابتلای کرونا به شدت افزایش می‌یابد.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: کنکور به زمانی موکول خواهد شد که سازمان سنجش بتواند از لحاظ فضا و  امکانات تمام ضوابط و دستورالعمل های توافق شده در نشست‌های پیشین را رعایت و فراهم کند لذا پیشنهاد تعویق یک ماهه برگزاری کنکور، در ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet