ایام محرم 1398
1399/05/24 18:07:00
سرویس اجتماعی
یزدی خواه:

مراسم عزاداری محرم به صورت محدود و با تفکیک جمعیت برگزار شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه مراسم عزاداری ایام محرم باید به صورت محدود و با تفکیک جمعیت برگزار شود، گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانیم مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) را با حفظ سلامتی مردم برگزار کنیم.
مراسم عزاداری محرم به صورت محدود و با تفکیک جمعیت برگزار شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه مراسم عزاداری ایام محرم باید به صورت محدود و با تفکیک جمعیت برگزار شود، گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانیم مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) را با حفظ سلامتی مردم برگزار کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202006105251615595.jpg مراسم,عزاداری,محرم,به,صورت,محدود,و,با,تفکیک,جمعیت,برگزار,شود Icana

یزدی‌خواه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم عزاداری ایام محرم، گفت: کمتر از دو هفته دیگر به آغاز ماه محرم باقی مانده است، ماهی که موتور محرکه تحول‌خواهی، مطابله گری و مبارزه با ظلم و فساد در شیعه است. بی‌تردید یکی از پایه‌های حفظ اعتقادات شیعیان وجود مراسم های سالیانه عزاداری سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) است. بنابراین ایام محرم بزرگترین ظرفیت فرهنگی در کشور بوده که می‌تواند نسل‌های بعدی ما را با فرهنگ مطالبه گری و مبارزه با ظلم آشنا کند.

وی با تاکید بر اینکه در دوگانه حفظ سلامت مردم و برگزاری مراسم عزاداری، اولویت حفظ جان مردم است، ادامه داد: معتقدم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صادر شده از سوی ستاد ملی کرونا می‌توانیم مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) را با حفظ سلامتی مردم برگزار کنیم.

این نماینده مردم در مجلس با تاکید بر اینکه مراسم عزاداری ایام محرم باید در فضای باز و با حفظ فاصله فیزیکی همراه باشد، اظهار کرد: بهتر است این مراسم به شکل محدودتر به صورت تفکیک شده در گروه‌های سنی مختلف برگزار شود. از طرفی در این شرایط لزوم توجه به حوزه شبکه مجازی هم قابل تعامل است. اما اینکه تاکید بر تعطیلی مراسم عزاداری و یا برگزاری در خانه و به صورت مجازی باشد خلاف جنبه های اجتماعی اسلام است. از این رو شعار هر خانه یک حسینه باید در کنار برگزاری مراسم‌‌های محدود دیده شود. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet