هدر اصلی
1399/05/21 15:56:09
سرویس سیاسی
فرهنگی با اشاره به نشست امروز هیات رئیسه مجلس:

بررسی تصمیم سران قوا درباره عرضه نفت در داخل / روحانی در نشست رای اعتماد به وزیر صمت حاضر نمی‌شود

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره به نشست هیات رئیسه از بررسی سران قوا در ستاد هماهنگی اقتصادی درباره عرضه نفت در داخل خبر داد و گفت: آقای روحانی در نشست رای اعتماد به وزیر صمت حضور پیدا نمی‌کند لذا تنها موافقان و مخالفان صحبت خواهند کرد.
بررسی تصمیم سران قوا درباره عرضه نفت در داخل / روحانی در نشست رای اعتماد به وزیر صمت حاضر نمی‌شود سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره به نشست هیات رئیسه از بررسی سران قوا در ستاد هماهنگی اقتصادی درباره عرضه نفت در داخل خبر داد و گفت: آقای روحانی در نشست رای اعتماد به وزیر صمت حضور پیدا نمی‌کند لذا تنها موافقان و مخالفان صحبت خواهند کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006105399361744.jpg بررسی,تصمیم,سران,قوا,درباره,عرضه,نفت,در,داخل,/,روحانی,در,نشست,رای,اعتماد,به,وزیر,صمت,حاضر,نمی‌شود Icana

محمدحسن فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح نشست امروز (سه‌شنبه 21 مرداد ماه) هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، گفت: بخشی از موضوعات داخلی مجلس درباره تردد‌ها، مسائل بهداشتی و ایمنی و محل برگزاری جلسات در نشست امروز بررسی شد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: در ارتباط با سوالات نمایندگات از وزرا مقرر شد از هفته آینده، سوالات نمایندگان به طور منظم در دستور کار صحن قرار گیرد.

فرهنگی با اشاره به توضیحات رئیس مجلس درباره نشست اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی سران قوا،  تصریح کرد: در بخشی از موضوعات مرتبط با عرضه نفت در داخل تصمیماتی گرفته شده است اما جزئیات هنوز نهایی نشده است لذا در جلسه آتی سران قوا نهایی خواهد شد.

وی یادآور شد: ظرفیت‌های قانونی برای عرضه نفت در داخل وجود دارد و سابقه قانونی در این زمینه هست. در بودجه‌های سنواتی به ویژه در بند (و) تبصره یک قانون بودجه سال 1398 این مجوز به دولت داده شده است. دولت در حال حاضر هم با تاخیر به اجرای قانون روی آورده است. لذا تصمیماتی مرتبط با حوزه اجرا کرفته شده است.

فرهنگی ادامه داد: ستاد سران قوا خارج از مصوبات قانونی نیز اختیاراتی دارند بنابراین می‌توانند با وجود تحریم‌ها تصمیماتی را اتخاذ کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست روز چهارشنبه 22 مرداد ماه مجلس شورای اسلامی، گفت: بر اساس اخبار دریافت شده آقای رئیس جمهور در نشست رای اعتماد حاضر نخواهند شد و آقای جهانگیری حضور پیدا می‌کنند اما با توجه به اینکه در قانون آیین نامه داخلی مجلس به صراحت آمده که رئیس جمهور باید در نشست رای اعتماد به وزرا نطق کند، معاون اول ایشان امکان نطق نخواهند داشت و در این صورت تنها موافقان و مخالفان به ایراد نکته نظرت خود می‌پردازند.

فرهنگی یادآور شد:  بر اساس قانون آیین نامه داخلی مجلس معاون اول رئیس جمهور می‌تواند در جلسات استیضاح وزرا نطق کند اما در جلسات رای اعتماد به صراحت آمده است که تنها رئیس جمهور امکان نطق دارد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: برخی از نمایندگان طرح هایی برای استیضاح‌ برخی وزرا را هم دنبال کردند و حداقل درباره دو وزیر مشخص این پیگیری‌ها صورت گرفته است. هیات رئیسه مجلس طبق ادوار گذشته در ارتباط با استیضاح وزرا تمام مراحل قانونی را طی و طبق ملاحظات قانونی عمل می‌کند لذا بعد از گذشت مذاکرات و گفت‌وگو با استیضاح کنندگان، طرح استیضاح به صحن مجلس ارسال می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet