ایام محرم 1398
1399/05/22 18:55:00
سرویس سیاسی
رحیمی جهان‌آبادی:

ترامپ به دنبال تحمیل قراردادی جدید به ایران بود

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس گفت: ترامپ می‌خواست یک قرارداد جدید را به ایران تحمیل کند تا آن را برای خود برگ برنده محسوب کند.
ترامپ به دنبال تحمیل قراردادی جدید به ایران بود نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس گفت: ترامپ می‌خواست یک قرارداد جدید را به ایران تحمیل کند تا آن را برای خود برگ برنده محسوب کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907102695963977.jpg ترامپ,به,دنبال,تحمیل,قراردادی,جدید,به,ایران,بود Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به اظهارات اخیر دونالد ترامپ درباره مذاکره با کشورمان اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها استراتژی اشتباهی را در قبال ایران از دوره ترامپ شروع کردند و اساس این استراتژی نیز این بود که اگر آمریکا از برجام خارج شود و ایران را تحت فشار اقتصادی و سیاسی قرار بدهد، ایرانی‌ها را وادار به امضای قرار داد جدیدی می‌کنند.

وی در ادامه افزود: ترامپ می‌خواست با تحمیل قراردادی جدید به کشورمان آن را برگ برنده‌ای برای خود بداند و با انجام این کار ضعف سیاست خارجی اوباما را به چالش بکشاند، اما قضیه بالعکس شد؛ چرا که نه تنها نتوانست قرارداد جدیدی را به ایران تحمیل کند، بلکه همان حداقل همکاری که می‌توانست با حضورش در برجام برای تعامل با ایران داشته باشد را هم از دست داد.

این نماینده مردم در مجلس به طرح مجد مذاکره با ایران از سوی ترامپ اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر ترامپ دارد دست و پا می‌زند و متوجه شده که گره اصلی  سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه، ایران است.

نماینده مردم تربت جام در ادامه افزود: ترامپ با وعده و وعید می‌خواهد آرایی را که از دست داده مجددا جمع کند و به نحوی پیروز انتخابات آمریکا شود و طرح اینگونه مسائل هم  یک شو تبلیغاتی است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet