ایام محرم 1398
1399/05/21 17:36:19
سرویس فرهنگی
فلاحی خبر داد

پیگیری‌ کمیسیون آموزش برای تزریق بخشی از منافع صندوق به فرهنگیان / حقوق پایمال شده فرهنگیان بازمی‌گردد

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از پیگیری‌های این کمیسیون برای واریز هرچه سریع‌تر بخشی از منابع صندوق به فرهنگیان با اصلاح اساسنامه این صندوق خبر داد.
پیگیری‌ کمیسیون آموزش برای تزریق بخشی از منافع صندوق به فرهنگیان / حقوق پایمال شده فرهنگیان بازمی‌گردد سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از پیگیری‌های این کمیسیون برای واریز هرچه سریع‌تر بخشی از منابع صندوق به فرهنگیان با اصلاح اساسنامه این صندوق خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201909105826474903.jpg پیگیری‌,کمیسیون,آموزش,برای,تزریق,بخشی,از,منافع,صندوق,به,فرهنگیان,/,حقوق,پایمال,شده,فرهنگیان,بازمی‌گردد Icana

احمدحسین  فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار   خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست عصر امروز (سه‌شنبه ۲۱ مرداد) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اظهار کرد: مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به همراه جمعی از اعضای هیأت مدیره و همچنین معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش جهت ارائه گزارش عملکرد صندوق در نشست امروز کمیسیون حضور داشتند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع رسیدگی به تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان و اصلاح رویه آن با تحقیق و تفحصی که از مجلس دهم کید خورد، شروع شد و مدیران و هیأت مدیره متخلف این صندوق، به طور کامل تغییر پیدا کردند.

13 هزار میلیارد تومان به فرهنگیان خسارت وارد شده است 

وی ادامه داد: بر اساس برآوردها، 13 هزار میلیارد تومان از اموال فرهنگیان در صندوق ذخیره فرهنگیان به غارت رفت و دستور کار امروز کمیسیون به این دلیل بود که آیا صندوق به ریل اصلی خود بازگشته است یا خیر.

سهم دولت به صندوق ذخیره پرداخت نشده است 

فلاحی با بیان اینکه دولت سهم خود را به صندوق پرداخت نکرده که این رقم باید پرداخت شود، گفت: این درحالیست که سهم 5 درصد فرهنگیان از حقوق آنان کسر شده است.

وی افزود: ادعای مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان این است که این صندوق خصوصی است در حالیکه طبق قانون اساسی این صندوق از اموال عمومی غیردولتی محسوب می‌شود و دیوان محسابات می‌تواند به اموال این صندوق ورود کند.

وی اضافه کرد: نمایندگان به دنبال این هستند که صندوق گشایشی برای معلمان داشته باشد ولی در حال حاضر اساسنامه صندوق نیاز به اصلاح دارد چرا که در شرایط کنونی فقط فرهنگیان بازنشسته می‌توانند از منافع صندوق بهره مند شوند و شرایط نیز برای پرداخت به فرهنگیان فراهم نیست.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: نهایتا در نشست امروز کمیسیون مقرر شد که با اصلاح اساسنامه صندوق نظارت‌ها بر آن ارتقا یابد و شرایطی برای نفع بیشتر و جلوگیری از تضییع حقوق معلمان فراهم شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet