ایام محرم 1398
1399/05/21 18:23:30
سرویس اقتصادی
ساداتی‌نژاد در تشریح نشست کمیسیون کشاورزی با حضور وزیر اقتصاد:

بانک‌ها به وظیفه قانونی خود در زمینه تخصیص تسهیلات به بخش کشاورزی عمل نکرده‌اند

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بانک‌ها غیر تخصصی حکم قانون برنامه ششم توسعه در خصوص تخصیص سهم ۱۵ درصدی تسهیلات به بخش کشاورزی را رعایت نمی‌کنند.
بانک‌ها به وظیفه قانونی خود در زمینه تخصیص تسهیلات به بخش کشاورزی عمل نکرده‌اند رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بانک‌ها غیر تخصصی حکم قانون برنامه ششم توسعه در خصوص تخصیص سهم ۱۵ درصدی تسهیلات به بخش کشاورزی را رعایت نمی‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202008104604978696.jpg بانک‌ها,به,وظیفه,قانونی,خود,در,زمینه,تخصیص,تسهیلات,به,بخش,کشاورزی,عمل,نکرده‌اند Icana

سیدجواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست بعد‌از‌ظهر امروز( سه‌شنبه ۲۱ مردادماه) کمیسیون، گفت: در نشست امروز وزیر امور اقتصادی و دارایی و مدیران عامل تعدادی از بانک‌ها حضور داشتند و موضوع این نشست در خصوص حکم قانون برنامه ششم توسعه در زمینه تخصیص ۱۵ درصد تسهیلات بانک‌های غیر تخصصی به بخش کشاورزی بود.

 
نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بررسی‌ها نشان داد که بانک‌ها غیر تخصصی حکم قانون برنامه ششم توسعه در خصوص تخصیص سهم ۱۵ درصدی تسهیلات به بخش کشاورزی را رعایت نمی‌کنند و این میزان حدودا ۲ درصد است، ادامه داد: برخی از بانک‌ها نیز مانند پست‌بانک ۱۵ درصد از تسهیلات خود را در اختیار بخش کشاورزی قرار داده‌اند.
 
وی با تاکید بر اینکه در سال‌های مختلف تخصیص اعتبارات به بخش کشاورزی متفاوت بوده و برخی از بانک‌ها توانسته‌اند میزان اختصاص تسهیلات به بخش کشاورزی را به ۱۱ درصد برسانند، عنوان کرد: بانک کشاورزی ۹۸ درصد از تسهیلات خود را در اختیار کشاورزان قرار داده اما سایر بانک‌ها به وظیفه قانونی خود عمل نکرده‌اند.
 
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک‌های خصوصی تنها ۷ دهم درصد از تسهیلات خود را به بخش کشاورزی اختصاص داده‌اند و دارای عملکرد ضعیفی هستند، تصریح کرد: در زمینه نگاه وزارت اقتصاد و دارایی به بخش کشاورزی در دوران تحریم مباحثی مطرح شد زیرا رشد صادراتی این حوزه مثبت بوده و ۳۲ درصد از اشتغال کشور را در دست دارد.
 
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: مقرر شد بانک‌ها با نگاه ویژه بخش کشاورزی را مدنظر قراردهند تا بانک‌ها و بازار سرمایه در این زمینه نقش فعال‌تری داشته باشند./
 
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet