ایام محرم 1398
1399/05/21 18:38:41
سرویس فرهنگی
منتظری خبر داد:

تلاش کمیسیون فرهنگی مجلس برای افزایش بودجه حوزه فرهنگ در بودجه 1400

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در نشست امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد مقرر شد تلاش جدی برای افزایش بودجه حوزه فرهنگ در بودجه ۱۴۰۰ داشته باشیم.
تلاش کمیسیون فرهنگی مجلس برای افزایش بودجه حوزه فرهنگ در بودجه 1400 نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در نشست امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد مقرر شد تلاش جدی برای افزایش بودجه حوزه فرهنگ در بودجه 1400 داشته باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/53568.jpg تلاش,کمیسیون,فرهنگی,مجلس,برای,افزایش,بودجه,حوزه,فرهنگ,در,بودجه,1400 Icana

غلامرضا منتظری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در تشریح دستور کار عصر امروز ( سه شنبه، 21 مردادماه ) کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست امروز خبر داد و گفت: از برنامه‌های ثابت کمیسیون نشست با وزارتخانه ها، نهادها و سازمان هایی است که در قبال آنها مسئولیت دارد و به همین منظور سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست امروز حاضر و گزارش عملکرد این وزارتخانه را در بخش‌های مختلف هنری، ادبی، سینمایی، کتابخانه‌ها و مطبوعات به شکل کلی و مختصر ارائه کرد.

غلامرضا منتظری

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حوزه فرهنگ در بحث اختصاص بودجه مظلوم مانده است، افزود: در نشست امروز مقرر شد تلاش جدی برای ارتقای بودجه و اعتبار حوزه فرهنگ در بودجه 1400 داشته باشیم زیرا ماموریت و امکانات نقش آفرینی این حوزه هیچ انطباقی وجود ندارد.

وی ادامه داد: در گزارش وزیر آمده بود که درصد بسیار ناچیزی از منابع به حوزه فرهنگ اختصاص پیدا کرده است بنابراین مقرر شد در سال 1400 تعییراتی را در حوزه منابع و بودجه‌ای داشته باشیم و این مهم را با جدیت پیگیری کنیم.

نماینده مردم گرگان و آق قلا یادآور ادامه داد: همچنین در نشست امروز مقرر شد نشست‌های تخصصی را با معاونت‌های حوزه فرهنگ داشته باشیم و دغدغه‌ها و مشکلات این حوزه را بررسی کنیم زیرا این نشست ها نگاه کمیسیون را عمق می بخشد و از سویی پیوند معناداری میان بخش قانونی و نظارتی بخش اجرایی را برقرار می‌کند.

منتظری یادآور شد: در نشست امروز مقرر شد بر اساس جدول زمانی به نقش نظارتی کمیسیون در حوزه فرهنگ و ارشاد توجه جدی‌تری نسبت به گذشته داشته باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet