خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1399/05/22 21:57:00
سرویس سیاسی
احمدی بیغش:

احزاب و قومیت‌های لبنان باید دست بدخواهان را از این کشور قطع کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: احزاب و قومیت‌های لبنان باید مراقب باشند تا بدخواهان به اهداف خود دست پیدا نکنند.
احزاب و قومیت‌های لبنان باید دست بدخواهان را از این کشور قطع کنند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: احزاب و قومیت‌های لبنان باید مراقب باشند تا بدخواهان به اهداف خود دست پیدا نکنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005108641128887.jpg احزاب,و,قومیت‌های,لبنان,باید,دست,بدخواهان,را,از,این,کشور,قطع,کنند Icana

محمود احمدی بیغش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به تحولات این روزهای لبنان اشاره کرد و گفت: ما نباید نسبت به انفجار در بندر بیروت پیش‌داوری کنیم و باید این مسئله مورد بررسی قرار گیرد، اما معتقدم که این انفجار نمی‌تواند یک اتفاق ساده باشد.

وی در ادامه افزود: مداخلاتی که غربی‌ها در لبنان دارند بیانگر این بوده که این انفجار دارای شبهاتی بوده و در ضمن تحولاتی هم که در حال شکل‌گیری است بدان معنا خواهد بود که این انفجار پیش آمد تا این‌ها بتوانند مطالبات نامشروعی را داشته باشند.

نماینده مردم شازنده به ویژگی‌های ژئوپولوتیکی لبنان در منطقه اشاره و اظهار کرد: لبنان برای غربی‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بنابراین نمی‌توانند آرامش در این کشور را مشاهده کنند.

این نماینده مردم در ادامه افزود: از دیگر سو لبنان با کشورمان رابطه حسنه‌ای دارد و همچنین در مبادلات خاورمیانه و دنیای اسلام اثرگذار است و همه این مسائل باعث شده تا اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها به آن چشم طمع داشته باشند.

احمدی بیغش به سفر ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه به لبنان اشاره و تاکید کرد: سفر ماکرون به لبنان برای کمک به مردم و یا رفع خسارت در این کشور نبوده، بلکه این سفر یک پیام داشت و آن هم این بود که ما هر کاری بخواهیم می‌توانیم انجام دهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه افزود: بی‌شک احزاب، دولتمردان و قومیت‌های مختلف لبنان در حساس‌ترین وضعیت مقطع زمانی قرار دارند و باید مراقب باشند که بدخواهان به آنچه که می‌خواهند دست پیدا نکنند؛ البته کشورهای همسایه و نهادهای بین المللی هم باید حامی مردم لبنان باشند تا از وضعیت بحرانی عبور کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet