هدر موبایل
1388/08/13 11:20:00
سرویس اقتصادی
توکلی با اشاره به مصوبه مجلس در مورد ماده 13:

هیچ امکان آیین‌نامه‌ای برای تامین نظر دولت وجود ندارد

**رئیس مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استرداد لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها به حال دولت مفید نیست گفت: این کار بزرگ نیازمند تفاهم قوا است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "احمد توکلی" در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به نیاز جامعه به آرامش آیا بحث نامه دولت در استرداد لایحه هدفمند کردن یارانه موجب نگرانی مردم نمی‌شود گفت: بنده نامه استرداد دولت را نمی‌پسندم فکر می‌کنم استرداد این لایحه مفید به حال هدف دولت که این کار بسیار مهم نیازمند تفاهم قوای سه گانه باشد نیست.

نماینده تهران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا این امکان در آیین نامه مجلس وجود دارد که نظر رئیس جمهوری در ماده 13 لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها تامین شود گفت: براساس آیین نامه مجلس ماده 13 این لایحه از سوی نمایندگان به تصویب رسیده و بازگشت به لایحه دولت نیز رای نیاورده است.

وی گفت: بنابر این هیچ امکان آیین نامه‌ای برای تامین نظر دولت وجود ندارد.

رئیس مرکز پژوهشها راه حل صحیح برای این موضوع دانست که در حال حاضر باید بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها به همین ترتیبی که پیش می‌رود ادامه یابد و دولت نیز طی 3 ماه فرصت دارد آیین نامه اجرایی آن را تهیه کند.

وی تاکید کرد: دولت اگر می‌خواهد کارت اعتباری خانوارها را صادر کند و برای گیرندگان یارانه نقدی به حساب‌ها را تا اول فروردین واریز و اقدامات لازم را انجام دهد.

توکلی گفت: دولت پس از این اقدام در لایحه بودجه سال 89 که در بهمن ماه در مجلس بررسی شود تقاضای تنخواه گردان کند.

توکلی تصریح کرد: بنده به طور جدی از این تقاضا دفاع می‌کنم که دولت هم بتواند در یک فاصله 3 تا 4 ماه آیین نامه‌ها را تنظیم کند.

توکلی تصریح کرد: خیال دولت راحت باشد که با این اقدامات کار انجام می‌شود اگر هم در عمل دچار مشکل شد با ارائه یک لایحه دو فوریتی در مجلس تقاضای اصلاح قانون را بکند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet