ایام محرم 1398
1399/05/22 15:48:39
سرویس بین الملل

دیدار رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با سفیر لبنان

مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با حضور در سفارت لبنان، جانباختن جمعی از شهروندان لبنانی در اثر فاجعه انفجار بیروت را تسلیت گفت.
دیدار رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با سفیر لبنان مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با حضور در سفارت لبنان، جانباختن جمعی از شهروندان لبنانی در اثر فاجعه انفجار بیروت را تسلیت گفت. https://cdn.icana.ir/d/019/202008108577319882.jpg دیدار,رئیس,کمیسیون,امنیت,ملی,و,سیاست,خارجی,مجلس,شورای,اسلامی,با,سفیر,لبنان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار با ابراز تأسف از حادثه انفجار بیروت گفت: « فاجعه انفجار بیروت باعث تألم خاطر مردم کشورمان شده است».

وی با ابراز ھمدردی و اعلام ھمبستگی دولت و ملت ج.ا.ایران با دولت و مردم شریف لبنان، این حادثه را به سفیر، دولت و خانواده ھای بازماندگان این حادثه غم انگیز و مقاومت لبنان تسلیت گفت.

مجتبی ذوالنوری در ادامه خاطر نشان کرد: «تقویت ثبات و امنیت در لبنان، کمک به امنیت در تحولات منطقه ای و جهانی خواهد بود و جمهوری اسلامی ایران از ثبات و امنیت لبنان حمایت خواهد کرد».

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با توجه به تنوع قومی در لبنان، ابراز امیدواری کرد؛ ضرورت دارد تهدیدهای بوجود آمده تبدیل به فرصت شده و انسجام و وحدت ملی بعد از این فاجعه تقویت گردد.

وی با توجه به حادثه انفجار و نگاه جامعه بین‌المللی عنوان کرد:«کمک بشردوستانه جهانی در شرایط کنونی بیروت ضرورت دارد و امید است بعضی کشورها در قالب کمک در اندیشه سیطره قدرت سیاسی و سلطه طلبانه خود بر لبنان نباشند».

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: «تهران به حمایت های خود از لبنان برای عبور از این حادثه هولناک ادامه خواهد داد».

ذوالنوری با تصریح وجود دست بیرونی و پنهانی در حادثه انفجار بیروت افزود: «قصور در حادثه انفجار بیروت باعث تخریب زیرساخت ها گردیده و تنبیه مقصرین، باعث تسکین آلام مردم خواھد بود».

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بار دیگر نسبت به انفجار بیروت ابراز تأسف و تأثر نمود و گفت: «لبنان آزموده شرایط سخت است و حمایت و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از دولت، ملت، مردم و مقاومت لبنان با ارائه کمک در قالب نیازهای ضروری، زیرساختی و انسان دوستانه ادامه خواهد داشت».

حسن محمد عباس، سفیر لبنان در تهران در پایان این دیدار گفت: «جمهوری اسلامی ایران همواره به عنوان دوست و برادر در کنار ملت و دولت لبنان بوده و نقش تعیین کنننده و مهمی در منطقه ایفا نموده است».

وی ضمن تشکر از حضور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، در سفارت لبنان، از ایشان تشکر کرد.

سفیر لبنان در پایان این دیدار، ایران را کشوری قدرتمند، با ثبات و دوست دانست و خاطر نشان کرد: «لبنان همواره مرهون مساعدت های جمهوری اسلامی ایران خواهد بود».

در پایان وی از ارسال کمکهای دارویی ـ بهداشتی جمهوری اسلامی ایران به لبنان قدردانی نمود».

پایان پیام/

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet