هدر موبایل
1388/08/13 12:30:00
سرویس صحن
جهانگیرزاده در نطق میان دستور:

کدام کشور با ایجاد ارتباط با آمریکا به جای امنی رسیده است؟

**نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: کسانی که دم از آشتی با آمریکا یا سیاست‌ نرم جویانه می‌زنند، اثبات کنند که کدام کشور با ایجاد ارتباط با آمریکا به جای امنی رسیده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "جواد جهانگیرزاده" که به عنوان ناطق میان دستور جلسه‌علنی روز چهارشنبه سخن می‌گفت، خاطر نشان کرد: بعضی‌ها در دل خود احساس ضعف می‌کنند یا چشم‌غره‌های آمریکا آنان را می‌ترساند یا وعده‌های آمریکا و امثال آمریکا دل ضعیف و ناتوانشان را به خود جذب می‌کند لذا به سمت آمریکا می‌کشند آنگاه ملت و جوانان مومن و مدیران با ایمان و با صفای کشور را متهم می‌کنند که اینها نمی‌توانند بنا براین ناچاریم بروید تسلیم آمریکا شویم.

نماینده ارومیه گفت: یاد و خاطره امام امت،‌ شهدای بزرگ دانش‌آموز و شهدای دانشجویی که امروز اعتبار و قوام نام ایران به نام آن شهیدان است گرامی می‌داریم.

وی افزود: امروز عده‌ای از تسخیر لانه جاسوسی اظهار ندامت می‌کنند و آن را نه مبنای منافع ملی بلکه بر مبنای احساس جوانی و انقلابی نام می‌نهند.

جهانگیرزاده خاطر نشان کرد: اگر نگوییم 13 آبان 1358 تداوم و نتیجه سیاست‌های نابخردانه و سیاست‌های ناشی از استکبار و رفتار متکبرانه آمریکائیهاست که نمادهای عینی آن در 13آبان 1343 و تبعید حضرت امام(ره) و 13 آبان 1357 و کشتار وسیع دانش‌آموزان شهید بود.حتماً‌ یکی از نتایج جدی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، قهر جدی مردم با حکومت استکباری است .

نماینده ارومیه اظهار داشت: انقلاب اول ما در سال 1357یک نه بزرگ و یک برخورد جدی با عوامل استبداد داخلی با ریشه‌های بین‌المللی بود اما انقلاب دوم تسدید منافع و رهیافت جدی استکبار و امپریالیزم در داخل کشور بود.

وی یادآور شد: هنوز که هنوزاست اسناد لانه جاسوسی به طور وسیع در بین مردم بخش نشده تا نخبگان و مردم بدانند که آمریکائیها به دنبال چه منافعی در داخل ایران بودند.

جهانگیرزاده تصریح کرد: امروز کسانی که دم از آشتی با آمریکا یا سیاست‌ نرم جویانه با آمریکا می‌زنند برای ما بیان کنند که با چه رهیافت نظری و با چه دلایل و ادله منطقی عملیاتی می‌خواهند اثبات کنند که آمریکا در طول سی سال گذشته چه مسیر مناسبی توام با احترام متقابل با جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرده است.

وی افزود: آیا پرونده آمریکا مملو از زشتی‌ها و سیاهی‌ها نیست؟ کدام کشور با ایجاد ارتباط با آمریکا به جای امنی رسیده است؛ عراق و افغانستان و پاکستان جلوی دید ماست.

نماینده ارومیه خاطر نشان کرد: آیا در کشتار شیعیان یمن سیاست‌های آمریکایی‌ها موثر نیست؟ چرا ساده انگاری می‌کنیم؟ فرمایشات امام (ره) او مقام معظم رهبری را از نو بخوانیم ، آیا این فرمایشات مبتنی بر منطق و استدلال نیست؟ آیا با این پرسش جدی مواجه نمی‌شویم که این ارتباط چه ضرورتی دارد؟

جهانگیرزاده گفت: ایجاد مذاکره با آمریکا، رفتار مسالمت جویانه با آمریکا آیا تلف دادن عمر انقلاب و لحظات درخشان آن نیست؟ آیا آمریکا امروز در نقش شیطان بزرگ به دنبال ایجاد مانع در مسیر فعالیت‌های ما نیست؟

وی افزود: ملت ما به استبداد داخلی و به استعمار خارجی نه گفت و تا انتها هم نه خواهد گفت.

نماینده ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک به استاندار جدید آذربایجان غربی اظهار داشت: آذربایجان غربی از امنیت مناسبی برخوردار است که لازم است از تلاش‌ نیروهای آنجا تقدیر کرد اما به لحاظ جایگاه توسعه در جدول توسعه ملی پایگاه خوبی ندارد از این جهت بحث توسعه صنعت، حمایت از کشاورزان که در شرایط بسیار سختی به سر می‌برند، اصلاح کانال‌ها، راه‌آهن از جمله مواردی است که باید به آن توجه ویژه کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet