ولادت امام موسی کاظم (ع)
1399/05/25 11:11:00
سرویس سیاسی
موسوی لارگانی در واکنش به عادی سازی روابط امارات و اسرائیل:

امارات نام خود را در صفحات سیاه تاریخ ثبت کرد

عضو هیات رییسه مجلس برقراری روابط دیپلماتیک میان امارات عربی متحده و رژیم صهیونیستی را بدنامی بزرگ تاریخ برای امارات خواند و تاکید کرد که امت اسلامی در مقابل این دسیسه سکوت نمی کند.
امارات نام خود را در صفحات سیاه تاریخ ثبت کرد عضو هیات رییسه مجلس برقراری روابط دیپلماتیک میان امارات عربی متحده و رژیم صهیونیستی را بدنامی بزرگ تاریخ برای امارات خواند و تاکید کرد که امت اسلامی در مقابل این دسیسه سکوت نمی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901100353781050.jpg امارات,نام,خود,را,در,صفحات,سیاه,تاریخ,ثبت,کرد Icana

سید ناصر موسوی لارگانی  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به برقراری روابط دیپلماتیک میان امارات عربی متحده و رژیم صهیونیستی این اقدام را اقدام ننگین امارات خواند و گفت: این اقدام را یک حماقت راهبردی از سوی ابوظبی است، هدف این توافق تضعیف مقاومت است و تل آویو در این بین از یک کشور مسلمان برای تقویت فشار بر دنیای اسلام استفاده کرده است.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که  این تفاهم ننگین منجر به تقویت محور مقاومت در منطقه می شود، گفت:امت اسلام در مقابل عادی سازی روابط با رژیم جنایت پیشه اسرائیل، و سکوت در برابر  جنایات آن رژیم را نخواهند بخشید و در اینباره سکوت نخواهد کرد؛ امارات با این اقدام نام خود را در صفحات سیاه تاریخ ثبت کرد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در کنار امت اسلام در همین ابتدای امر نسبت به هرگونه دخالت رژیم صهیونیستی در معادلات منطقه و خلیج‌فارس هشدار می دهد و اسرائیل مطمئن باشد این تفاهم هیچ دستاوردی در منطقه برای نخواهد داشت.

لارگانی با اشاره به محکومیت این عادی سازی روابط در بیانیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد: وزارت امور خارجه باید هوشیار و به دور از انفعال در قبال این موضوع  واکنش های فعال نشان دهد و بیش از پیش حمایت خود از ملت فلسطین و یمن را اعلام کند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان این که مقاومت تحت تاثیر این توافق وحدتی بیش از پیش با ایران پیدا خواهد کرد، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در کنار ملت های مطلوم فلسطین و یمن به مبارزه با رژیم صهیونیستی ادامه می دهد و این اقدام و خیانت ننگین امارات نیز در کارنامه مرتجعین منطقه بیش از پیش سیاه کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ،دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد رژیم صهیونیستی و امارات به توافقی برای «عادی‌سازی کامل روابط» دست پیدا کرده‌اند. در این بیانیه تاکید شده است که در نتیجه این گشایش دیپلماتیک و بنا به درخواست رئیس‌جمهور ترامپ و با حمایت امارات متحده عربی، اسرائیل اعلام حاکمیت بر مناطق اعلام‌شده در "چشم‌انداز صلح" رئیس‌جمهور ترامپ را تعلیق کرده و تلاش‌های خودش را بر توسعه روابط با سایر کشورها در جهان عرب و اسلام متمرکز خواهد کرد.عادی‌سازی روابط و دیپلماسی مسالمت‌آمیز [میان امارات و اسرائیل] دو مورد از پایدارترین و توانمندترین شریکان منطقه‌ای آمریکا را در کنار یکدیگر قرار خواهد داد.اسرائیل و امارات متحده عربی، در جهت آغاز یک برنامه راهبردی برای خاورمیانه و توسعه همکاری‌های دیپلماتیک، تجاری و امنیتی، به آمریکا ملحق خواهند شد.  /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet