روز مجلس
1399/05/24 13:20:44
سرویس سیاسی

ظریف به کمیسیون امنیت ملی مجلس می رود

وزیر امور خارجه کشور برای پاسخ به سوالات برخی از نمایندگان به کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی می رود.
ظریف به کمیسیون امنیت ملی مجلس می رود وزیر امور خارجه کشور برای پاسخ به سوالات برخی از نمایندگان به کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی می رود. https://cdn.icana.ir/d/019/117606.jpg ظریف,به,کمیسیون,امنیت,ملی,مجلس,می,رود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در هفته پیش روی اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در روزهای یکشنبه و سه شنبه 26 و 28 مرداد ماه جلساتی دارند.

براساس دستور کار اعلامی از سوی مجلس شورای اسلامی، طرح سوالات نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر امور خارجه در دستورکار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قرار گرفته است. همچنین اعضای این کمیسیون نشست مشترک با وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح و بازدید از نمایشگاه دائمی دستاوردهای آن وزارتخانه دارند.

از سوی دیگر هیأت رئیسه و رؤسای کارگروه های کمیسیون ملی و سیاست خارجی و امنیت ملی برای همکاری بیشتر جلسه خواهند داشت.

تقدیر از خانواده های شهدای ترور و بزرگداشت یاد و خاطره سردار شهید سپهبد سلیمانی و پیگیری حقوقی دستگاه های ذی ربط در ارتباط با ترور ایشان نیز در دستورکار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی است.

بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون تمپره در مورد ارائه منابع مخابراتی برای کاهش بلا و عملیات امدادی، بررسی لایحه پروتکل اصلاحی بند(۵-۴-۱-۱۰ )اساسنامه مؤسسه منطقه ای استانداردسازی، ارزیابی انطباق، تأیید صلاحیت و اندازه شناسی سازمان همکاری اقتصادی(ریسکام)، بررسی لایحه موافقتنامه بین دولت های ساحلی دریای خزر در زمینه حمل و نقل، بررسی لایحه موافقتنامه حمل و نقل بین المللی جادهای مسافر و کالا بین دولت جمهوری اسلامی ایران و شورای فدرال سوئیس و بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به تشریفات(پروتکل) اختیاری کنوانسیون حقوق کودک در مورد به کارگیری کودکان در منازعه مسلحانه از جمله دستورکارهای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet