عید سعید فطر
1399/05/29 08:00:00
سرویس سیاسی
ساداتی نژاد تاکید کرد

واقعیات توافق عادی سازی روابط امارات و اسرائیل ؛ همیشه پای موساد در میان است

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: همین که خبر عادی سازی روابط امارات و اسرائیل توسط دونالد ترامپ اعلام شده ، نشان می دهد این توافق تا چه اندازه آمریکایی است.
واقعیات توافق عادی سازی روابط امارات و اسرائیل ؛ همیشه پای موساد در میان است رییس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: همین که خبر عادی سازی روابط امارات و اسرائیل توسط دونالد ترامپ اعلام شده ، نشان می دهد این توافق تا چه اندازه آمریکایی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201811100036625476.jpg واقعیات,توافق,عادی,سازی,روابط,امارات,و,اسرائیل,؛,همیشه,پای,موساد,در,میان,است Icana

سیدجواد ساداتی نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به برقراری روابط دیپلماتیک میان امارات عربی متحده و رژیم صهیونیستی  گفت: همین که خبر این عادی سازی روابط ابتدا توسط دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا اعلام شده است و بیانیه ای که در پی این عادی سازی تنظیم شده در حساب کاربری آقای ترامپ عنوان شده، نشان می دهد این توافق تا چه اندازه آمریکایی است.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرفین این توافق به نقش مهم موساد در این عادی سازی امنیتی اذعان دارند، افزود: نتانیاهو بعد از اعلام این توافق به صورت علنی اعلام کرده است که با یوسی کوهن، رئیس موساد تماس گرفته و از او به خاطر کمک به تقویت روابط با کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) در طول چند سال گذشته به ویژه کمک به امضای توافق با امارات قدردانی کرده است.

سیدجواد ساداتی نژاد

وی ادامه داد: اسرائیل با همراهی آمریکا سعی دارد این اقدام و عادی سازی روابط با امارات را برای دیگر کشورهای عربی منطقه نیز اجرا و پیاده کند تا بر اساس سناریو خود یک محور ضدایرانی-مقاومت در منطقه اینجاد کند.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس خاطر نشان کرد که این اقدام منجر به تقویت محور مقاومت شده و بیش از پیش عزم ملت فلسطین را برای مقابله با این دست از توطئه ها تقویت می کند.

ساداتی نژاد با بیان این که اقدامات در جهت شهرک سازی صهیونیست ها و نفوذ بیشتر در فلسطین در پی این توافق ننگین افزایش خواهد یافت ، گفت: امارات در یک برهه حساس و تاریخی پشت ملت فلسطین را خالی کرد و به آن ها خیانت کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد رژیم صهیونیستی و امارات به توافقی برای «عادی‌سازی کامل روابط» دست پیدا کرده‌اند. در این بیانیه تاکید شده است که در نتیجه این گشایش دیپلماتیک و بنا به درخواست رئیس‌جمهور ترامپ و با حمایت امارات متحده عربی، اسرائیل اعلام حاکمیت بر مناطق اعلام‌شده در "چشم‌انداز صلح" رئیس‌جمهور ترامپ را تعلیق کرده و تلاش‌های خودش را بر توسعه روابط با سایر کشورها در جهان عرب و اسلام متمرکز خواهد کرد.عادی‌سازی روابط و دیپلماسی مسالمت‌آمیز [میان امارات و اسرائیل] دو مورد از پایدارترین و توانمندترین شریکان منطقه‌ای آمریکا را در کنار یکدیگر قرار خواهد داد.اسرائیل و امارات متحده عربی، در جهت آغاز یک برنامه راهبردی برای خاورمیانه و توسعه همکاری‌های دیپلماتیک، تجاری و امنیتی، به آمریکا ملحق خواهند شد.  

بیشتر بخوانید:

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet