روز مجلس
1388/08/13 12:36:00
سرویس سیاسی
حدادعادل با اشاره به شعار تغییر اوباما:

آمریکا فقط لحن خود را تغییر داده است

**رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار تغییر اوباما گفت: اوباما سعی کرده که لحن سخن خود را عوض کند اما باید بپرسیم که حقیقتا در سیاست‌ها و رفتار خود تغییری ایجاد کرده است.

"غلامعلی حدادعادل" در مراسم سالروز 13 آبان که در مقابل لانه جاسوسی در خیابان طالقانی تهران آغاز شده بود ضمن گرامی داشت این روز گفت: امروز می‌بینم که برای سیزدهم آبان سران فتنه اعلامیه می‌دهند اما از مهمترین واقعه این روز تسخیر لانه جاسوسی امریکا سخنی به زبان نمی‌آورند و این حیرت آور است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در سخنانش با اشاره به انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری و اتفاقات پس از آن گفت: مقام معظم رهبری مانند همیشه و مثل امام در انتخابات از آراء مردم حمایت کردند و برای تقویت بنیان مردم سالاری دینی ایران زیر بار این جنجال آفرینی‌ها نرفتند.

رئیس کمیسیون فرهنگی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که به شورای نگهبان تاکید می‌کنند که به آرا رسیدگی کنند و در نماز جمعه 29 خرداد صراحتا اعلام کردند که جمهوری اسلامی اهل خیانت در آرای مردم نیست.

وی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: ایشان از سران فتنه خواستند که اردوکشی خیابانی را متوقف کنند و فرمودند که در هیچ جای دنیا سرنوشت انتخابات با اردوکشی معلوم نمی‌شود اما آنها توجه نکردند و همسوی با بیگانگان ادامه دادند.

وی افزود: حیرت آور است که کسی درباره 13 آبان صحبت کند و از این واقعه مهم سخنی به زبان نیاورد.

حداد گفت:‌ در بیانیه‌ای که سخنی از فتنه و ظلم امریکا در دوران قبل از انقلاب و بعد از انقلاب بر مردم ایران نیامده است طبیعی است که به مزاج مستکبران خوش می‌آید و مرتبا آن را شبکه ماهواره‌ای صدای امریکا و از بی‌بی‌سی پخش ‌شود.

نماینده تهران گفت: من نمی‌دانم این آقایان جواب ملت ایران، شهدای انقلاب و جانبازان انقلاب را چه خواهند داد؟

حداد عادل گفت: این افراد که همواره دم از پیروی امام می‌زنند جواب امام و فرزندان واقعی امام که ملت ایران و جوانان عزیز است چه خواهند داد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: افرادی که بیانیه می‌دهند باید از خود بپرسند که آیا با این بیانیه و نامه‌ها دشمنان انقلاب بیشتر شاد شده‌اند یا ملت ایران؟

حدادعادل با اشاره به کسانی که تا دیروز برای سازش در مساله هسته‌ای در مجلس ششم تلاش می‌کردند و بعضی از آنها می‌کوشیدند تا طرح سه فوریتی را برای توقف غنی سازی و پذیرش شرط‌های دولت‌های زورگوی غربی را به مجلس ارائه دهند گفت:‌ این افراد امروز در مساله هسته‌ای اظهار نگرانی و دلسوزی می‌کننند و در واقع خود را در مساله هسته‌ای بسیار نگران نشان می‌دهند.

وی تصریح کرد:‌ ما مطمئن هستیم که ملت و دولت ایران، رئیس جمهور مقام معظم رهبری در مساله هسته‌ای منافع و استقلال و حل مسلم جمهوری اسلامی ایران را برای استفاده از انرژی هسته‌ای با هیچ قدرتی معامله نخواهد کرد.

نماینده تهران با اشاره به شعار تغییر اوباما گفت: اوباما سعی کرده که لحن سخن خود را عوض کند اما باید بپرسیم که اوباما حقیقتا در سیاست‌ها و رفتار خود تغییری ایجاد کرده است.

وی تاکید کرد: ما معتقدیم که تغییر حقیقی روزی است که امریکایی‌ها و اوباما و کاخ سفید نگاه و رفتار خود را نسبت به ملت‌های جهان، مردم سالاری و دمکراسی در کشورهای جهان عوض کند.

حدادعادل گفت: آیا رفتار امریکا با آمدن اوباما در عراق، افغانستان، تفاوتی کرده است و برای آنها آرامش به وجود آمده است؟ و آیا ظلم و ستیز اسرائیل در فلسطین و غزه و لبنان کاهش یافته است؟

وی با اشاره به شهادت سرداران سپاه در بلوچستان گفت: امریکا از گروه تروریست‌ها پشتیبانی می‌کند و امریکا در این زمان 55 میلیون دلاری برای مخالفت با انقلاب اسلامی اختصاص می‌دهد و اوباما آن را تصویب می‌کند.

وی افزود: آیا این مسایل تغییر است که اوباما از آن دم می‌زند.

حدادعادل با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند ملت ایران روز نظر خود را نسبت به امریکا عوض خواهد کرد که امریکا حقیقتا در رفتار خود تغییر ایجاد کند گفت: مادام که امریکا سیاست استکباری ظالمانه گذشته خود را ادامه دهد سیاست ملت ایران و برنامه ملت ایران و جمهوری اسلامی در برابر دخالت‌های امریکا، دفاع از جمهوری اسلامی خواهد بود.

رئیس کمیسیون فرهنگی خطاب به دولتمردان امریکایی گفت: ما را از تحریم نترسانید، ملت ایران آماده فداکاری است تحریم‌های امریکا همان طور که در سی سال گذشته معلوم شده است باعث رشد ایران می‌شود.

وی تصریح کرد: ملت ایران بر روی پای خود خواهد ایستاد و ما را از جنگ نرم نترسانید چرا که ملت ایران پاسخ شما را در جنگ نرم با سلاح بصیرت خواهد داد.

حدادعادل در ادامه گفت:‌ رهبر معظم انقلاب جوانان و نخبگان را در دیدارها به بصیرت دعوت می‌کنند برای آن است که در جنگ نرم خنثی کننده توطئه‌ها بصیرت است.

وی حضور ملت ایران در روز سیزده آبان در کنار لانه جاسوسی را سبب آگاهی مردم از تاریخ مبارزات ضد استکباری امام رهبری و شهدا دانست و گفت: ملت بزرگ ایران یکی از تمدن‌های بزرگ جهان را به وجود آورده است و امروز نیز در راه ایجاد تمدن اسلامی گام برمی‌دارد.

نماینده تهران گفت: این ملت بزرگتر از آن است که استقلال خود را با این تهدیدها از دست بدهد.

حدادعادل در پایان گفت: ما صریحا اعلام می‌کنیم که ملت ایران با امیدواری با عزم و ارائه محکوم در پشت سر رهبر معظم، انقلاب ایران را به پیش خواهد برد و ملت ایران روز به روز سنگرهای مختلف سیاسی و اقتصادی و صنعتی و فرهنگی را فتح خواهد کرد و از انقلاب اسلامی به یاری خداوند دفاع خواهد کرد.

وی افزود: ملت ایران همچنان پرشور مانند روزهای پیروزی انقلاب اسلامی آماده دفاع از انقلاب اسلامی است.

وی افزود: ملت ایران راه حفظ انقلاب اسلامی و سربلندی ایران را در پشت سر رهبر عزیز خود ادامه خواهد داد.

در این مراسم جمع کثیری از مردم، نمایندگان و دانش آموزان و اقشار مختلف مردم حضور داشتند و شعار مرگ بر آمریکا، نه سازش، نه تسلیم نبرد با آمریکا را سرمی‌دادند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet