خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1399/05/26 15:43:00
سرویس سیاسی
متفکر آزاد در واکنش به شکست قطعنامه ضدایرانی در شورای امنیت:

اقتدار جمهوری اسلامی همیشه در منطقه امنیت‌افزا بوده است / مخالفت با تمدید تحریم‌های تسلیحاتی نشانگر انزوای آمریکا در عرصه جهانی

عضو هیات رئیسه مجلس، مخالفت اکثریت کشورها با قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت را نشانگر انزوای دولت و دستگاه حاکمه آمریکا در عرصه بین‌المللی دانست و گفت: اقتدار جمهوری اسلامی همیشه در منطقه امنیت‌افزا بوده است.
اقتدار جمهوری اسلامی همیشه در منطقه امنیت‌افزا بوده است / مخالفت با تمدید تحریم‌های تسلیحاتی نشانگر انزوای آمریکا در عرصه جهانی عضو هیات رئیسه مجلس، مخالفت اکثریت کشورها با قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت را نشانگر انزوای دولت و دستگاه حاکمه آمریکا در عرصه بین‌المللی دانست و گفت: اقتدار جمهوری اسلامی همیشه در منطقه امنیت‌افزا بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202006101222547917.jpg اقتدار,جمهوری,اسلامی,همیشه,در,منطقه,امنیت‌افزا,بوده,است,/,مخالفت,با,تمدید,تحریم‌های,تسلیحاتی,نشانگر,انزوای,آمریکا,در,عرصه,جهانی Icana

روح‌الله متفکر آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به تلاش آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی ایران و شکست قطعنامه ضدایرانی در شورای امنیت، گفت: ثبات، اقتدار و استقرار جمهوری اسلامی ایران در منطقه همیشه امنیت افزا بوده است و کشورهای منطقه و حتی خارج از منطقه هیچ گاه از اقتدار، قدرت و توانایی جمهوری اسلامی ایران ضربه نخوردند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران بر پایه ارتقاء معادلات منطقه‌ای بوده است هرچند قدرت‌های بیرونی به ویژه استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی تلاش فراوانی می‌کنند تا با اختلاف افکنی و فشارهای تحریمی، منطقه را مدیریت کنند و ایران اسلامی را به حاشیه ببرند.

وی با اشاره به تلاش شورای همکاری خلیج فارس برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران، افزود: متاسفانه برخی از کشورهای منطقه با اقدامات خصمانه دانسته یا نادانسته دنباله روی سیاست‌های استکبار جهانی و صهیونیست‌ها هستند اما مخالفت اکثریت کشورها با قطعنامه ضدایرانی در شورای امنیت نشانگر انزوای دولت و دستگاه حاکمه آمریکا در عرصه بین‌المللی است.

متفکر آزاد تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران درباره منافع و امنیت ملی خود معامله نکرد و اجازه دخالت هم به بیگانگان نداد. بر همین اساس علی‌رغم تکاپو و تلاش‌های این مدت آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و همچنین ارائه قطعنامه به شورای امنیت، این تلاش‌ها به نتیجه نینجامید.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: تمدید تحریم های تسلیحاتی به معنای دخالت و مزاحمت صرف در موضوعات داخلی جمهوری اسلامی ایران بود. آمریکایی که مدت هاست از برجام خارج شده است نمی‌تواند درباره مفاد این توافق اظهارنظر کند. عدم همراهی کشورهای دیگر در شورای امنیت هم این موضوع را ثابت کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet