ایام محرم 1398
1399/05/25 15:32:11
سرویس سیاسی
میرتاج‌الدینی با اشاره به پیروزی دیپلماتیک ایران در نشست شورای امنیت:

عدم نیاز به وتوی روسیه و چین، حقانیت جمهوری اسلامی را اثبات کرد

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به عدم تمدید تحریم‌های تسلیحاتی در شورای امنیت، گفت: حقانیت جمهوری اسلامی باعث شد که این موضوع حتی نیاز به استفاده روسیه و چین از حق وتوی خود نداشته باشد.
عدم نیاز به وتوی روسیه و چین، حقانیت جمهوری اسلامی را اثبات کرد نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به عدم تمدید تحریم‌های تسلیحاتی در شورای امنیت، گفت: حقانیت جمهوری اسلامی باعث شد که این موضوع حتی نیاز به استفاده روسیه و چین از حق وتوی خود نداشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/44973.jpg عدم,نیاز,به,وتوی,روسیه,و,چین،,حقانیت,جمهوری,اسلامی,را,اثبات,کرد Icana

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شکست آمریکا در تمدید تحریم‌های تسلیحاتی در نشست شورای امنیت را پیروزی سیاسی و دیپلماتیک برای ایران دانست و گفت: جمهوری اسلامی چنان حقانیت خود را در عرصه بین الملل به اثبات رساند که حتی نیاز به وتوی روسیه و چین در این مورد نشد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه آرای کشورهای عضو شورای امنیت به گونه ای بود که شکست آمریکا در همان مرحله نخست محرز شد، عنوان کرد: حتی اگر رأی به نفع ایران نمی شد باز هم کشورهای روسیه و چین این موضوع را وتو می کردند اما نشست شب گذشته نشان داد که بدون وتو توانسته ایم حقانیت خود را به اثبات برسانیم.

وی ادامه داد: رویکرد ظالمانه و غیرقانونی آمریکا باعث شده که حتی امروز سران این کشور نتوانند در شورای امنیت اقدامی علیه ایران صورت دهند و کشورها با اشراف بیشتر به حقایق، به ادامه ظلم دامن نزنند.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز ایران در منطقه تبدیل به یک کشور قدرتمندتر شده است، اظهار داشت: علیرغم اینکه آمریکا در موضوع تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران شکست خورد اما به اقدامات خود ادامه می دهد و باید منتظر تحریم های جدیدی نیز باشیم.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون ظرفیت دیگری برای جمهوری اسلامی در حوزه واردات و صادرات تسلیحات نظامی ایجاد شده است که باید با تقویت روابط با کشورهای همسایه و کشورهایی که در شورای امنیت به ادامه این تحریم رأی ندادند، از آن استفاده کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet