ایام محرم 1398
1399/05/25 16:52:05
سرویس اقتصادی
نیکزاد با اشاره به نشست مشترک با رئیس قرارگاه خاتم الانبیاء و مسئولان سازمان‌های برنامه وخزانه:

تفاهم قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) با دولت برای تکمیل 118 پروژه در سطح استان‌ها/49 پروژه تا خرداد 1400 افتتاح می‌شود

نایب رئیس مجلس، از تفاهم قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با دولت برای اجرای و تکمیل ۱۱۸ پروژه در سطح استان‌ها خبر داد.
تفاهم قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) با دولت برای تکمیل 118 پروژه در سطح استان‌ها/49 پروژه تا خرداد 1400 افتتاح می‌شود نایب رئیس مجلس، از تفاهم قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با دولت برای اجرای و تکمیل 118 پروژه در سطح استان‌ها خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005102638989218.jpg تفاهم,قرارگاه,خاتم,الانبیاء(ص),با,دولت,برای,تکمیل,118,پروژه,در,سطح,استان‌ها/49,پروژه,تا,خرداد,1400,افتتاح,می‌شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست مشترک علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، سردار سعید محمد رئیس قرارگاه  سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و مسئولان سازمان برنامه و بودجه و خزانه داری کل کشور با هدف همکاری قرارگاه خاتم با دولت برای اجرای پروژه های عمرانی در کشور برگزار شد.

نیکزاد نایب رئیس مجلس با اشاره به تفاهم صورت گرفته میان مجلس، دولت و قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) برای اجرای پروژه های عمرانی در کشور، گفت: قرارگاه در سطح کشورها اقدامات و فعالیت های بسیار خوبی را برای اجرای پروژه های عمرانی صورت داده است، حال در شرایط کنونی قرارگاه به دنبال همکاری با دولت برای اجرا و تکمیل 118 پروژه در سطح استان ها است. علاوه بر این پروژه ها، قرارگاه همکاری های مشترکی با شهرداری ها و شرکت های دولتی مانند شرکت ملی نفت دارد.

وی ادامه داد: در چند هفته اخیر جلسات متعددی با حضور رئیس قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) و مسئولان سازمان برنامه و بودجه برگزار شد و در این نشست ها مقرر شد که مطالبات قرارگاه از دولت را در اختیار این نهاد قرار دهیم تا آن ها پروژه ها را بدون در نظر گرفتن مطالباتشان پیش ببرند.

وی ادامه داد: در این رابطه، 118 پروژه  در سطح کشور شناسایی و مقرر شد که اعتباری بالغ بر 12 هزار میلیارد تومان از یک فروردین تا پایان اسفند ماه سال جاری از سوی قرارگاه هزینه شود، همچنین اعتباری حدود 10 هزار میلیارد تومان نیز از سوی دولت اختصاص داده خواهد شد. همچنین قرار است که اعتباری حدود یک هزار میلیارد تومان در قالب نفت و یک هزار میلیارد تومان در قالب اوراق اختصاص داده شود.

نیکزاد افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، از 118 پروژه، 49 پروژه تا خردادماه سال 1400 مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و همچنین قرار است که قرارگاه تا آخر سال در قبال هزینه کرد اعتبار 12 هزار میلیارد تومانی در پروژه های مذکور ، 12 هزار میلیارد تومان مطالبه داشته باشد.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: یکی از مسائل مورد بحث این بود که قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) با همکاری دولت و سازمان برنامه و بودجه در تمام استان ها به جزء 5 استان پروژه عمرانی داشت که خوشبختانه با توافق صورت گرفته، قرار است که در 5 استان مذکور نیز پروژه هایی اجرایی شود که بر اساس آن، مقرر شد که در استان کردستان پروژه سد چراغ ویسی، در استان خراسان جنوبی پروژه راه آهن، در استان خراسان شمالی پروژه سد و بیمارستان، در استان همدان پروژه انتقال آب، در استان چهارمحال و بختیاری پروژه راه آهن شهرکرد-مبارکه و در استان مرکزی پروژه آزادراه اراک-بروجرد؛ پروژه ها عملیاتی شود.

وی گفت: با تصمیم و تفاهم امروز میان مجلس، دولت و قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)، در جهت عدالت پروژه های عمرانی در 31 استان کشور توسط قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) اجرایی خواهد شد، ان شاء الله این تفاهم یک مدیریت ارزشمند در باب توسعه استان و تحولی اساسی در حوزه زیرساخت های کشور باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet