هدر موبایل
1399/05/28 18:20:53
سرویس اقتصادی
دژپسند:

واردکنندگان مواد اولیه و کالاهای واسطه ای نباید پشت خط گمرک بمانند

وزیر امور اقتصاد و دارایی ضمن تاکید براینکه واردکننده مواد اولیه و کالاهای واسطه ای نباید پشت خط گمرک بماند، گفت: افزایش X-RAY و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی موجب جلوگیری از قاچاق و روان سازی تجارت شده است.
واردکنندگان مواد اولیه و کالاهای واسطه ای نباید پشت خط گمرک بمانند وزیر امور اقتصاد و دارایی ضمن تاکید براینکه واردکننده مواد اولیه و کالاهای واسطه ای نباید پشت خط گمرک بماند، گفت: افزایش X-RAY و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی موجب جلوگیری از قاچاق و روان سازی تجارت شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201907108602301307.jpg واردکنندگان,مواد,اولیه,و,کالاهای,واسطه,ای,نباید,پشت,خط,گمرک,بمانند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی پس از حضور در کمیسیون اقتصادی درباره وضعیت کمرگ کشور، گفت: طی دو سال اخیر، فعالیت‌ها در گمرکات کشور به سمت هوشمند شدن سوق داده شده و نظارت پیشین جایگزین پسین شده است تا صادرکنندگان از مشکلات و قید و بندها رها شوند.

دژپسند با بیان اینکه واردکننده مواد اولیه و کالاهای واسطه ای نباید پشت خط گمرک بماند، ادامه داد: وزارت اقتصاد در تلاش است با اتخاذ سیاست‌هایی مناسب روند را در گمرکات روان کند، از سوی دیگر با افزایش دقت از قاچاق جلوگیری به عمل آید.

به گفته وزیر امور اقتصاد و دارایی افزایش X-RAY و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در این حوزه موجب روانی تجارت خارجی می شود که سیاست های وزارتخانه نیز در این راستا است.

وزیر امور اقتصاد و دارایی همچنین درباره جلسه کمیسیون اقتصادی، اضافه کرد: در جلسه امروز سوالات نمایندگان مطرح شد؛ این سوالات در حوزه فضای کسب و کار، بانکداری، خزانه، بودجه، مالیات و .... بود.

وی با بیان اینکه براساس وظایف قانونی به سوالات نمایندگان پاسخ داده شد، به محور سوالات اشاره کرد و افزود: نقش گمرک در مبارزه با قاچاق یکی از سوالات بود؛ در گزارش‌های بین المللی، گمرک ایران در زمینه مبارزه با قاچاق مورد تحسین و تمجید قرار گرفته است، که مقرر شد، کمیته‌ای مشخص میزان پیشرفت گمرک در  تحقق این مهم را مورد بررسی قرار دهد.

دژپسند میزان اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار را یکی دیگر از سوالات نمایندگان برشمرد و اضافه کرد: اقدامات انجام گرفته در این زمینه توضیح داده و مقرر شد، کمیته ی مشخصی فعالیت های آنلاین این حوزه را به دقت بررسی کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet