خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/05/28 20:54:43
سرویس سیاسی
عموئی با تشریح نشست کمیسیون امنیت ملی:

تحولات مربوط به رژیم صهیونیستی و امارات بررسی شد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از اقدامات این کمیسیون در هفته جاری گفت که از بررسی تحولات مربوط به رژیم صهیونیستی و امارات تا دعوت از خانواده قربانیان ترور بود.
تحولات مربوط به رژیم صهیونیستی و امارات بررسی شد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از اقدامات این کمیسیون در هفته جاری گفت که از بررسی تحولات مربوط به رژیم صهیونیستی و امارات تا دعوت از خانواده قربانیان ترور بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104076781342.jpg تحولات,مربوط,به,رژیم,صهیونیستی,و,امارات,بررسی,شد Icana

ابوالفضل عموئی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جلسات هفته جاری کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در نشست های هفته جاری چند موضوع را مورد توجه قرار داشت، اولین موضوع مورد بررسی مربوط به مباحث داخلی کمیسیون از جمله آیین نامه داخلی و اولویت کاری بود، این بحث همچنان در جریان است و در کمیسیون ضمن تصویب آیین نامه داخلی به اولویت کاری توجه داریم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: مبحث بعدی که در دستورکار بود تحولات بین المللی در موضوع عدم تصویب پیش نویس قطعنامه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل و تلاش های جدید ایالات متحده در جهت فعال کردن مکانسیم ماشه در مباحث بین المللی مورد بحث قرار گرفت.

وی با بیان اینکه  همچنین تحولات مربوط به رژیم صهیونیستی و امارات نیز مورد بررسی قرار گرفت، گفت: در موضوع تلاش آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه به زودی بیانیه ای را منتشر خواهیم کرد.

این نماینده مجلس بیان کرد: کمیسیون روز دوشنبه مهمان وزارت دفاع  و صنایع دفاعی بود، این روزها، ایام صنایع دفاعی و حمایت از این صنعت است که شاهد بودیم در در صحن با بیانیه ای که به امضای 253 نفر از نمایندگان رسید از خادمین این عرصه تقدیر وتشکر شد. در این جلسه سازمان صنایع دفاع، سازمان صنایع دریایی، سازمان صنایع هوا فضا، سازمان صنایع توسعه منابع انرژی و سازمان سپند از زیر مجموعه های وزارت دفاع گزارشی از آخرین دستاوردهای خود پرداختند، همچنین نمایندگان از نمایشگاه محصولات صادراتی وزارت دفاع بازدید کردند.

عموئی در ادامه گفت‌وگو اظهار داشت: براساس مشاهدات در این نمایشگاه و مباحث ارائه شده توسط مقامات وزارت دفاع مشخص شد در صنعت دفاعی پیشرفت های قابل توجهی ایجاد شده است که ضمن استقبال از پیشرفت ها آمادگی خود برای حمایت از فعالیت های وزارت دفاع را اعلام کردیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امروز عصر کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در آستانه روز جهانی مبارزه تروریسم با دعوت از خانواده قربانیان ترور ضمن تقدیر از خانواده ها، به بررسی اقدامات لازم در مجامع بین المللی برای مقابله با جریان های تروریستی که علیه ملت ما فعالند پرداخت، در این جلسه نظرات افراد فعال در این زمینه را استماع کردیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet