خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/05/29 13:18:07
سرویس صحن
متفکرآزاد قرائت کرد

تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104552573206.jpg تذکر,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی,کشور Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، روح الله متفکر آزاد، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 29 مردادماه)  مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر و 22 نفر از نمایندگان به وزیر کشور در خصوص لزوم جلوگیری از حضور افراد غیرمرتبط و پیش بینی نشده در قانون در کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی استانداری ها.

- تذکر حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل به وزیر بهداشت؛ در خصوص لزوم تامین تجهیزات پزشکی در شهرستان های زابل، زهک و هیرمند.

- تذکر کیوان مرادیان کوچسرایی نماینده مردم قائمشهر به رئیس جمهور در خصوص علل تعلل در اجرای سیاست های کلی محیط زیست ابلاغی مقام معظم رهبری

- تذکر حسین محمدصالح دارانی نماینده فریدن در مجلس به وزیر کشور؛ در خصوص علت تغییر در مرز سیاسی و حوزه تقسیمات کشوری فریدن.

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و 12 نفر از نمایندگان به وزیر ورزش وجوانان؛ در خصوص استنکاف دستگاه های زیرمجموعه ورزش از اجرای احکام قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در مهلت پاسخگویی 10 روزه و لزوم ارجاع متخلفان به مراجع رسیدگی

- تذکر سید سلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص لزوم تعیین تکلیف وضعیت سرپرستی مدیرکل مخابرات استان آذربایجان غربی

- تذکر رسول فرخی میکال نماینده مردم لاهیجان به وزیر نیرو؛ در خصوص لزوم بهره برداری از مخزن هزار مترمکعبی شهرستان آستانه اشرفیه و اجرای طرح فاضلاب

- تذکر مالک شریعتی نیاسر نماینده مردم تهران و 11 نماینده دیگر به وزیر علوم درباره علت تعلل و کوتاهی سازمان سنجش در تمهید مدنظر ستاد ملی مبارزه با کرونا در برگزاری منظم کنکور سراسری.

- تذکر رضا حاجی پور نماینده مردم آمل به رئیس جمهور؛ لزوم خرید برنج کشاورزان که در حال حاضر در کارخانه های شالی کوبی دپو شده و لزوم جلوگیری از واردات برنج در فصل برداشت برنج داخلی.

- تذکر مهدی عسگری نماینده مردم کرج به وزیر علوم درباره علت تصمیم گیری های متعدد برای برگزاری کنکور و بی توجهی به شرایط سلامت روحی و جسمی داوطلبان

- تذکر محمدکعب عمر نماینده مردم شوش به وزیر نیرو؛ لزوم توسعه زیرساخت های تولید و توزیع برق و احداث زیرساخت های لازم برای نیروگاه.

- تذکر نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد به وزیر راه و شهرسازی و وزیر کار در خصوص لزوم توسعه زیرساخت های ترانزیت و افزایش ظرفیت ریلی به کشورهای آسیای میانه و ترکمنستان، همچنین لزوم تعیین تکلیف اینکه چرا سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار در سال گذشته رتبه اول شکایت مردم به دیوان عدالت اداری را داشته است.

- تذکر مهدی شریفیان نماینده تهران به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر نیرو؛ چرا سازمان تامین اجتماعی در رویه غیرقانونی با تاخیر در پرداخت حق بیمه کارگران توسط کارفرما نسبت به قطع بیمه کارگر اقدام می کند، همچنین علت قطعی مکرر برق در شهرستان اسلامشهر چیست.

- تذکر معصومه پاشایی بهرام نماینده مردم مرند و جلفا و تعدادی از نمایندگان به رئیس جمهور، و وزیر راه و شهرسازی در خصوص توجه و در اولویت قرار دادن طرح های جاده ای و ریلی در مناطق مرزی جهت افزایش صادرات به کشورهای همسایه.

- تذکر محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی شهر به وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره لزوم اطلاع رسانی در خصوص حق تقدم های سهام عدالت به سهامداران و لزوم فروش این حق تقدمات توسط شرکت ها به نفع دارندگان سهام.

- تذکر علیرضا ورناصری نماینده مردم مسجدسلیمان به رئیس جمهور و وزیر کار؛ در خصوص لزوم حمایت از اهالی هنر، فرهنگ، ورزش، رسانه و سایر مشاغل آسیب دیده از کرونا در استان خوزستان و حوزه انتخابیه مسجد سلیمان.

- تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان به رئیس جمهور و وزیر میراث فرهنگی؛ چرا به بند الف و ب ماده 102 و بند ب ماده 98قانون برنامه پنجساله ششم عمل نشده است؛ همچنین اجرای ماده 101 قانون برنامه پنجساله ششم لازم است.

تذکر محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان به وزیر کشور درباره لزوم پیگیری خبر منتشر شده در بخش رایین کرمان مبنی بر جدا شدن دو روستای این حوزه و پیوستن آنها به شهرستانی دیگر.

تذکر حسن محمدیاری نماینده طوالش به وزیر دادگستری درباره علت عدم پرداخت دیه و خسارت جانی از صندوق بیت المال علیرغم حکم قطعی دادگاه.

تذکر ابراهیم رضایی نماینده دشتستان به وزیر نیرو درباره لزوم اصلاح هزینه بالای قبوض برق در استان بوشهر و تذکر به رئیس جمهور و وزرای دادگستری و کشور درباره لزوم خارج کردن شهر برازجان استان بوشهر از لیست شهرهای تبعیدگاهی.

تذکر مهدی طغیانی نماینده اصفهان به هم فرهاد بشیری، مالک شریعتی، روح الله نجابت، مسلم صالحی، حسین میرزایی به وزیر امور اقتصادی درباره لزوم رفع موانع و تدوین سازوکار صادرات با روش تسویه ریالی.

تذکر مالک شریعتی نماینده تهران به همراه 28 نماینده دیگر به وزیر نفت درباره لزوم تسریع و رفع اختلال ایجاد شده در عرضه سهام پالایشگاه ها در قالب صندوق ETF به مردم در زمان موعود.

تذکر علی حدادی نماینده ساوجبلاغ به وزیر نیرو درباره لزوم تخصیص حق آب در سد طالقان برای شهرستان های نظرآباد و ساوجبلاغ.

تذکر مهدی عسگری نماینده کرج به وزیر نفت درباره علت ناهماهنگی میان وزارت اقتصاد و نفت درباره عرضه سهام پالایشگاه ها در قالب صندوق ETF.

تذکر غلامرضا منتظری نماینده گرگان به وزیر آموزش درباره لزوم تسریع در تعیین تکلیف معلمان خریدخدمت از سال 93 به بعد.

تذکر علی آذری نماینده قوچان به وزیر ورزش درباره علت بی توجهی به اصالت کشتی با چوخه قوچان و فاروج.

تذکر مسلم صالحی نماینده اقلید به وزرای امور اقتصادی و نفت درباره لزوم حل اختلاف نظر میان این دو وزیر بر سر مسأله ارائه دارای دوم در بورس و رفع مشکلات ناشی از آن.

تذکر سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز به همراه 33 نماینده دیگر به وزیر اقتصاد درباره لزوم تسریع در تأمین ارز مورد نیاز برای خرید نهاده های دامی و ریزمغذی ها برای تولیدکنندگان و تذکر به همراه 28 نماینده به وزیر جهاد کشاورزی درباره لزوم تسریع در تأمین و کنترل قیمت نهاده های دامی و ریزمغذی ها برای تولیدکنندگان.

تذکر علیرضا نظری نماینده خمین به وزیر فرهنگ درباره لزوم تسریع در رفع مشکلات بیمه هنرمندان و خبرنگاران استان مرکزی.

تذکر سید سلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزیر آموزش درباره لزوم تبدیل وضعیت معلمان قرآنی، نهضتی و پیش دبستانی و حل مشکل معلمان غیرانتفاعی و تذکر به وزرای نفت، راه و کشاورزی درباره لزوم تخصیص بودجه جهت گازرسانی به بخش سیروانا و روستاهای آن و لزوم تسریع در تکمیل بزرگراه ارومیه-سرو و توجه به راه های روستایی و لزوم تسریع در تخصیص گازرسانی به روستاهای بخش های حوزه های انتخابیه و لزوم تسریع در خرید قیمت تضمینی گوجه فرنگی و محصولات زیردرختی ارومیه.

تذکر ولی اسماعیلی نماینده گرمی به وزیر آموزش پیرامون لزوم رسیدگی به وضعیت مدیریت آموزش و پرورش شهرستان گرمی با توجه به رسیدن فصل آموزش.

تذکر عبدالناصر درخشان نماینده ایرانشهر به وزیر نیرو درباره لزوم تسریع در تأمین آب شرب سالم برای روستاهای حوزه انتخابیه.

تذکر حبیب الله دهمرده نماینده زابل به وزیر نیرو درباره علت عدم اقدام در خصوص تبخیر و رسوب گذاری سدها.

تذکر محمود احمدی بیغش نماینده شازند به رئیس جمهور درباره لزوم اقدام جهت لغو مصوبه گرانی ها در استان مرکزی.

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر به همراه محمدصالح جوکار، علی علیزاده، حسن نوروزی، غلامعلی کوهساری و سیدعلی یزدی خواه به وزیر تعاون درباره لزوم نظارت بیشتر بر صندوق بازنشستگی فولاد و اجرای کامل آیین نامه صندوق و همچنین اجرای تبصره 5 ماده 109 قانون خدمات کشوری برای بازنشستگان و تذکر به همراه محمدصالح جوکار، سیدجواد حسینی کیا، علی خضریان، سیدکاظم دلخوش، علی علیزاده، رسول فرخی، جلال محمودزاده، حسن نوروزی و سیدعلی یزدی خواه به وزیر راه درباره الزام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شرکت های تعاونی و انبوه سازان مسکن به تأمین زیرساخت های خدماتی قبل از تصویب طرح تفکیکی زمین.

تذکر جبار کوچکی نژاد نماینده رشت به همراه صدیف بدری، محمدصالح جوکار، سیدجواد حسینی کیا، علی علیزاده، رسول فرخی، سیدمحمد مولوی، احمد محرم زاده، جلال محمودزاده، حسن نوروزی و سیدعلی یزدی خواه به رئیس جمهور درباره علت عدم پرداخت حقوق نیروهای شرکتی و قراردادی طرحی مانند کارکنان رسمی.

تذکر کیوان مرادیان نماینده قائمشهر به رئیس جمهور درباره لزوم تأمین اعتبار جهت اجرای طرح نظام مراقبت روانی و اجتماعی دانش آموزان(نماد).

تذکر عباس مقتدایی به وزرای ارتباطات و راه درباره ضرورت شفاف سازی در خصوص قرارداد با تلگرام و چرایی محاسبه ترافیک بین المللی برای کاربران این شبکه اجتماعی با وجود استقرار CDN های تلگرام در کشور و لزوم تسریع در اجرای پروتکل های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا در فرودگاه ها و نیز هواپیماهای خطوط هوایی کشوری./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet