شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/26 11:04:00
سرویس سیاسی

قربانی: دیگر هیچ دلیلی برای باقی ماندن پرونده هسته ای ایران در شورای امنیت وجود ندارد

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به گزارش اخیر البرادعی گفت: دیگر هیچ دلیلی برای باقی ماندن پرونده هسته ای ایران در شورای امنیت وجود ندارد.

"موسی قربانی" عضو هیات رییسه مجلس ورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با  بیان این مطلب اظهار داشت: امروز بار دیگر حقانیت جمهوری اسلامی ایران توسط آژانس و به صورت رسمی گزارش شد.

وی افزود: گزارش مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد پرونده هسته ای ایران گزارشی مثبت بود  و  در واقع حرفهای جمهوری اسلامی ایران  از زبان و قلم آقای البرادعی به روی کاغذ  آمد که  این  بیانگر این واقعیت است که ایران صداقت و شفافیت لازم را در ارتباط با فعالیت‌های هسته‌ای خود نشان داده است.

نماینده قائنات در پاسخ به این سوال که آیا با وجود گزارش البرادعی باز هم احتمال اجماع برای صدور قطعنامه علیه ایران وجود دارد یا خیر، گفت: خیلی بعید است  که اجماعی در این خصوص شکل بگیرد اما اگر چنین تصمیمی وجود داشته باشد  روسیه و چین  باید  از حق وتوی خود استفاده کنند.

قربانی متذکرشد: با توجه به این‌که علت صدور قطعنامه‌ شورای امنیت در گذشته وجود ابهامات و ادعای عدم پاسخ مناسب ایران به درخواست‌های آژانس و عدم گزارش مثبت آژانس بوده، اکنون پس از گزارش البرادعی این علت از میان رفته وتشدید  تحریم ها و صدور قطعنامه هیچ توجیهی بین عقلا ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet