خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1399/05/29 19:05:26
سرویس اقتصادی
خدابخشی؛

طرح گشایش اقتصادی دولت بازی با الفاظ است

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: هزینه خسارت‌های ایجاد شده توسط این طرح در کشور بر دوش مردم خواهد بود و بازی کردن با عبارت گشایش اقتصادی توسط دولت تنها برای دور زدن مجلس است و این موضوع هیچ ارتباطی به سفره و رفاه مردم ندارد.
طرح گشایش اقتصادی دولت بازی با الفاظ است نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: هزینه خسارت‌های ایجاد شده توسط این طرح در کشور بر دوش مردم خواهد بود و بازی کردن با عبارت گشایش اقتصادی توسط دولت تنها برای دور زدن مجلس است و این موضوع هیچ ارتباطی به سفره و رفاه مردم ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610104060071114.jpg طرح,گشایش,اقتصادی,دولت,بازی,با,الفاظ,است Icana

محمد خدابخشی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور مبنی براینکه اجرایی شدن طرح گشایش اقتصادی با موافقت روسای قوا محقق می‌شود، گفت: مجلس آمادگی دارد تا طرحی‌هایی که به نفع مردم ارائه می‌شود را در کمترین مدت زمان بررسی و تصویب کند.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه طرح گشایش اقتصادی مدنظر رئیس‌جمهور مربوط به تامین بودجه می‌شود، همکاران ما نسبت به عملکرد آقای روحانی انتقاد داشتند که چرا طرح را از مسیر قانونی آن پیشنهاد نداده یعنی این موضوع به صورت لایحه به مجلس ارسال و در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی و در یک فرایند شفاف برای اجرا ارائه شود.

وی تایکد کرد: دولت طرح گشایش اقتصادی را در جلسه شورای عالی اقتصادی سران قوا ارائه کرد و در همان جلسات هم دکتر قالیباف رئیس مجلس انتقادات جدی را نسبت به این طرح مطرح و اعلام کرد، این طرح با جزئیات کنونی به نفع مردم نخواهد بود زیرا با فروش 200 میلیون بشکه نفت دولت بعدی مقروض شده و مشکلاتی را بوجود خواهد آمد.

خدابخشی با تاکید براینکه طرح گشایش اقتصادی پیش فروش نفت به مردم باید از مسیر قانونی آن یعنی بررسی در مجلس عبور کند، اظهار کرد: وزیر نفت در جلسه‌ای که در کمیسیون برنامه و بودجه برای بررسی موضوع فروش اوراق سلف نفتی برگزار شد، اعلام کرد طرح گشایش اقتصادی هیچ ارتباطی به موضوع فروش اوراق سلف نفتی ندارد.

*هیچ منعی برای تصویب طرح‌های مردم محور در مجلس وجود ندارد

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: در این راستا نمایندگان عضو شورای عالی اقتصادی سران قوا انتقادات مجلس را نسبت به طرح گشایش اقتصادی برای مقام معظم رهبری ارسال کردند زیرا این طرح مشکلات جدی دارد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس با اشاره به اینکه هیچ مانعی برای تصویب طرح‌های دولت که به نفع مردم باشد، در مجلس وجود ندارد، گفت: این طرح با افزایش میزان بدهکاری دولت آینده موجب می‌شود تا میزان تولید ناخالص داخلی از حدود مشخص شده در قانون برنامه ششم توسعه بالاتر رود بنابراین اشکالات این طرح باید در مجلس رفع شود.

وی تاکید کرد: هزینه خسارت‌های ایجاد شده توسط این طرح در کشور بر دوش مردم خواهد بود و بازی کردن با عبارت گشایش اقتصادی توسط دولت تنها برای دور زدن مجلس است و این موضوع هیچ ارتباطی به سفره و رفاه مردم ندارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet