هدر موبایل
1399/05/31 18:18:13
سرویس فرهنگی
رئیس کمیسیون آموزش مجلس:

نمایندگان در حوزه‌های برگزاری آزمون سراسری حضور یافتند/ پروتکل‌ها در اکثر حوزه‌ها رعایت شد/ در حال بررسی موضوع قطع اینترنت در محل برگزاری آزمون هستیم

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از حضور نمایندگان در حوزه‌‎های برگزاری آزمون سراسری خبر داد و گفت: گزارش‌های نظارتی تا به این لحظه حاکی از این است که پروتکل‌های سختگیرانه در اکثر حوزه‌ها رعایت شده است.
نمایندگان در حوزه‌های برگزاری آزمون سراسری حضور یافتند/ پروتکل‌ها در اکثر حوزه‌ها رعایت شد/ در حال بررسی موضوع قطع اینترنت در محل برگزاری آزمون هستیم رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از حضور نمایندگان در حوزه‌‎های برگزاری آزمون سراسری خبر داد و گفت: گزارش‌های نظارتی تا به این لحظه حاکی از این است که پروتکل‌های سختگیرانه در اکثر حوزه‌ها رعایت شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202008100800521525.jpg نمایندگان,در,حوزه‌های,برگزاری,آزمون,سراسری,حضور,یافتند/,پروتکل‌ها,در,اکثر,حوزه‌ها,رعایت,شد/,در,حال,بررسی,موضوع,قطع,اینترنت,در,محل,برگزاری,آزمون,هستیم Icana

علیرضا منادی سفیدان در گفت‌‌وگو با خبرنگار   خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حضور نمایندگان مجلس در بازدیدهای سر زده و جداگانه به حوزه‌‌های برگزاری آزمون سراسری، عنوان کرد: اجرای پروتکل‌های سختگیرانه‌ای که در جلسات مشترک کمیسیون آموزش با دولت توافق شده بود به شکل جدی پیگیری‌ شد تا اجرایی شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با بیان اینکه در بسیاری از حوزه‌ها پروتکل‌های سختگیرانه وزارت بهداشت رعایت شده بود، افزود: بازدید نمایندگان از حوزه‌های برگزاری آزمون با توجه به مأموریت رئیس مجلس به نمایندگان و شأن جایگاه نظارتی مجلس صورت گرفت.

سرکشی نمایندگان به حوزه های برگزاری کنکور

 

وی ادامه داد: بر اساس این بازدیدهای به عمل آمده، شاهد بودیم که بسته‌های بهداشتی شامل ماسک و پد الکلی به داوطلبان اعطا و بسیاری از مسائل بهداشتی رعایت شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: همچنین فواصل فیزیکی به یک متر و 80 سانتی متر افزایش پیدا کرد و نظارت‌ها مجدانه‌ای در برگزاری آزمون وجود داشت.

سرکشی نمایندگان به حوزه های برگزاری کنکور

 

وی افزود: همچنین یکی از مصوبات مورد نظر، قطع اینترنت در محل برگزاری آزمون  بود که پشتوانه مصوبه دولت را هم داشت و وزارت ارتباطات مکلف به اجرای این مصوبه در همه حوزه‌های امتحانی بوده که در ان خصوص در حال گزارش گیری کامل از همه حوزه‌های برگزاری آزمون هستیم تا ارزیابی خود را اعلام کنیم.

وی افزود: برابر اعلام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، لیست نقاط مورد نظر وزارت علوم برای برگزاری آزمون، توسط اپراتورها قطع شده و 20 درصد شبکه اینترنت کشور به خاطر کنکور در زمان برگزاری آزمون قطع بوده تا امکان ارسال تصویر و تقلب وجود نداشته باشد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس اضافه کرد: در بازدیدی که از دانشکده شیمی دانشگاه تبریز یکی از حوزه‌های اصلی برگزاری آزمون در تبریز داشتم، این موضوع به خوبی رعایت شده بود اما لازم است گزارش‌ها از همه حوزه‌ها واصل و بررسی شود.

سرکشی نمایندگان به حوزه های برگزاری کنکور

 

منادی سفیدان اضافه کرد: گزارش تک تک نمایندگان از نحوه برگزاری آزمون در 1700 حوزه برگزاری آزمون جمع آوری می‌شود و در قبال کوچکترین تخلفی در حوزه‌های برگزاری آزمون از شأن نظارتی خود استفاده خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس افزود: امیدواریم با رعایت این پروتکل‌ها حتی یک داوطلب هم از برگزاری آزمون آسیب ندیده باشد و آزمون سراسری در کمال صحت و سلامت داوطلبان در سراسر کشور برگزار شده باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet