شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/26 11:05:00
سرویس صحن

نژاد حسینیان : هدف اصلی مجمع (APA) یکپارچه سازی آسیا است

محمدهادی نژاد حسینیان دبیرکل مجمع مجالس آسیایی گفت: هدف اصلی مجمع (APA) یکپارچه سازی آسیا است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نژاد حسینیان در دومین نشست شورای اجرایی مجمع عمومی مجالس آسیایی ضمن خیرمقدم به مهمانان حاضر در جلسه گفت: امیدوارم با مشارکت فعال این اجلاس بتواند به مسایل مورد نظرش دست یابد و زمینه ساز افزایش همکاری ها میان کشورها گردد.

وی با اشاره به تشکیل این اجلاس طی 9 ماه اخیر افزود: طی این مدت کوتاه توانستیم به دستاوردهای بزرگی با همکاری کشورهای عضو و دبیرخانه دست پیدا کنیم.

نژاد حسینیان خاطرنشان کرد: معتقدم که نشست شورای اجرایی مکان مناسبی برای تبادل دیدگاه ها در مورد چالش و دورنمایی که فراروی ما قرار گرفته، است.

وی گفت: معاهده صلح آسیا، آیین نامه داخلی APA، برنامه های بسیار مهمی هستند که زمینه مقابله با چالش ها را فراهم می کند، مهم است که روی جهانی شدن، مبارزه با فساد و فقر، مسایل مالی و انرژی کار کنیم. امیدواریم در این هزاره سوم که فرا روی ما قرار دارد از طریق قطعنامه ها به دستاوردهای خود دست یابیم.

دبیرکل مجمع مجالس آسیایی با اشاره به سفر خود به اروپا به دعوت شورای پارلمانی اروپا اظهار داشت: در این سفر ساختار پارلمانی های اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا بتوانیم آسیا را به اهداف نهایی خود برسانیم. در این سفر تاکید شد که باید کار دبیرخانه را به سر و سامان برسانیم. ما باید برای یکپارچگی آسیا تجربه کارکنان دبیرخانه را بالا ببریم. البته در این راه چالش های فراوانی قرار دارد اما یکپارچه سازی آسیا هدف اصلی APA است.

نژاد حسینیان ادامه داد: APA ارگانی نوپاست و زمان لازم است که خود را با شرایط و مقررات جدید همسان کند.

وی با تاکید بر اینکه نقشی که رسانه ها برای تسهیل راه APA فراهم کنند بسیار حائز اهمیت است، افزود: پیشنهاداتی برای اینکه رسانه ها و جوامع مدنی چگونه می توانند در جهت اطلاع رسانی روشن سازی افکار عمومی فعالیت کنند ارائه کرده ام.

وی تصریح کرد: تبادل برنامه های تلویزیونی برای آگاه سازی اظهار عمومی حائز اهمیت است. امیدوارم زمانی که شما مهمانان عزیز نیز به کشور خود برمی گردید رسانه ها و بویژه تلویزیون را بیشتر فعال کنید.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet