شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1386/08/26 11:05:00
سرویس سیاسی

حاجی بابایی: گزارش البرادعی دروغ پردازی و کینه توزی آمریکا با ایران را فاش کرد

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به گزارش اخیر "محمد البرادعی" مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص فعالیت های هسته ای ایران، گفت: این گزارش دروغ پردازی ها و کینه توزی های آمریکا با جمهوری اسلامی ایران را فاش کرد.

"حمید رضا حاجی بابایی" عضو کمیسیون امنیت  ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با بیان این مطلب اظهار داشت: گزارش آقای البرادعی گزارشی بسیار مثبت و مطابق با واقعیت های پرونده هسته ای ما بود.

وی افزود: ابهام درباره‌ برنامه‌های سانترفیوژهای P-1وP-2  یکی از عمده  دلایل ارجاع پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت بود که بر اساس گزارش ارائه شده کلیه  ابهامات  در این  خصوص بر طرف شده است  و  به این ترتیب، با بسته شدن پرونده این موضوع، یکی از اصلی‌ترین پرسش‌های آژانس درباره فعالیت هسته‌ای ایران پاسخ داده شده است.

حاجی بابایی خاطر نشان کرد: معنای گزارش البرادعی این است  که  دیگر پرونده  هسته ای ایران  نباید  در شورای امنیت  باقی بماند و ارجاع  آن  به آژانس بین المللی انرژی اتمی امری ضروری است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه امروز دیگر کشورهای گروه 1+5 نمیتوانند جلسه تشکیل  دهند و  به گزارش آژانس استناد کنند، متذکرشد: همانطور که شاهد بودیم چین موضع  خود را اعلام کرد و  در جلسه  گروه1+5 حاضر نشد که  این  عدم حضور به  عصبانیت  بیش از پیش آمریکا  انجامید.

وی در پاسخ به این  سوال  که آیا با وجود این شرایط، باز هم احتمال اجماع کشورهای غربی برای صدور قطعنامه علیه ایران  وجود دارد  یا خیر گفت: بر اساس این گزارش و مستند به  عقل  نباید هیچ اجماعی علیه ایران شکل بگیرد و لی اگر قرار باشد بی توجه به گزارش آژانس  تصمیمی اینچنینی  اتخاذ شود، در واقع  بی اعتبار کردن این  مجامع  در در برابر دیدگان باز مردم سراسر دنیا است.

عضو کمیسیون امنیت ملی در پاسخ  به سوالی مبنی بر اینکه  آیا صدور قطعنامه تاثیری در روابط  جمهوری اسلامی ایران  با  آژانس خواهد داشت  یا خیر، تصریح کرد: اگر قرار باشد  قطعنامه ای علیرغم گزارش البرادعی صادرشود، این  خود آژانس است که باید موضع گیری کند و  البته ما نیز در مورد  ارتباط و عملکردمان  باید  تجدید نظر کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet