شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/06/06 10:10:50
سرویس اجتماعی
الهیان مطرح کرد

آمادگی مجلس برای حمایت از پرستاران فعال در بخش مراقبت از بیماران کرونایی بیمارستان‌ها

نماینده مردم در مجلس یازدهم، با بیان اینکه سازمان نظام پرستاری باید پیگیر حقوق پرستارانی باشد که در بخش مراقبت از بیماران کرونایی فعالیت دارند از آمادگی مجلس برای حمایت از این قشر از ابعاد نظارت و تقنین خبر داد.
آمادگی مجلس برای حمایت از پرستاران فعال در بخش مراقبت از بیماران کرونایی بیمارستان‌ها نماینده مردم در مجلس یازدهم، با بیان اینکه سازمان نظام پرستاری باید پیگیر حقوق پرستارانی باشد که در بخش مراقبت از بیماران کرونایی فعالیت دارند از آمادگی مجلس برای حمایت از این قشر از ابعاد نظارت و تقنین خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005100888428498.jpg آمادگی,مجلس,برای,حمایت,از,پرستاران,فعال,در,بخش,مراقبت,از,بیماران,کرونایی,بیمارستان‌ها Icana

زهره الهیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با ارزیابی مثبت از اظهارنظر رئیس سازمان نظام پرستاری مبنی بر اینکه پرستاران بیماران کرونایی باید از امتیاز بیشتری نسبت به سایر پرستاران برخوردار باشند، گفت: از اسفندماه سال گذشته در پی شیوع کرونا شاهد افزایش بار و فشار کاری بر دوش کادر درمانی هستیم که بیشترین حجم کار نیز متوجه پرستاران است، از سوی دیگر علاوه بر فشار کاری، ریسک بالای ابتلا به بیماری کرونا هم این قشر را تهدید می‌کند، کما اینکه تعدادی از آنها به عنوان مدافع سلامت به شهادت رسیدند.

مسئولان باید تسهیلاتی برای پرستاران بخش کرونا قائل شوند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این حجم بالای کار و ریسک ابتلای به کرونا برای پرستارانی که در بخش بیماران کرونایی فعالیت می‌کنند، اقتضا می‌کند که به لحاظ حقوق، مزایا، فوق‌العاده ویژه و کاهش ساعات کار به طور جدی‌تر مورد توجه قرار گیرند و مسئولان تسهیلاتی را برای آنها قائل شوند.

این پزشک متخصص بیماری‌های داخلی فعال در نهاد قانونگذاری کشور، تصریح کرد: متاسفانه تاکنون مسئولان برای جبران زحمات این عزیزان اقدام اثرگذاری نداشته‌اند، کما اینکه عدم جبران خدمات و توجه به این قشر بعضا باعث بی‌انگیزگی آنها شده است که نوک پیکان دفاع از سلامت شهروندان هستند. بنابراین لازم است حقوق آنها پیگیری شود و امکانات و تسهیلات لازم برای تامین رفاه پرستاران مدنظر قرار گیرد و از نظر کاری هم امتیاز بیشتری به این قشر خدوم و زحمتکش اختصاص داده شود.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هم‌اکنون سازمان نظام پرستاری به عنوان متولی اصلی حمایت از جامعه پرستاری باید پیگیر حقوق پرستارانی باشد که در عرصه سلامت در صف دفاع از سلامت بیماران کرونایی قرار دارند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: ما هم در مجلس شورای اسلامی این آمادگی را داریم که از ابعاد نظارت و تقنین اختصاص این نوع تسهیلات به پرستارانی که در بخش مراقبت از بیماران کرونایی بیمارستان‌‎ها فعالیت دارند را دنبال کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet