شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/06/14 21:43:00
سرویس اجتماعی
عضو هیات رییسه فراکسیون کارگری مجلس:

دولت قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را دیر اجرا کرد

عضو هیات رییسه فراکسیون کارگری مجلس با انتقاد از تاخیر دولت در اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از آن به عنوان عاملی در جهت ایجاد مشکلات معیشتی جدی برای این قشر یاد کرد که افزایش تورم در چند ماه اخیر بدان دامن زده است.
دولت قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را دیر اجرا کرد عضو هیات رییسه فراکسیون کارگری مجلس با انتقاد از تاخیر دولت در اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از آن به عنوان عاملی در جهت ایجاد مشکلات معیشتی جدی برای این قشر یاد کرد که افزایش تورم در چند ماه اخیر بدان دامن زده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201904108581795139.jpg دولت,قانون,همسان‌سازی,حقوق,بازنشستگان,را,دیر,اجرا,کرد Icana

صدیف بدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اظهارنظر رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر کشور که معتقد است افزایش سالانه حقوق و حتی اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق تنها مرهمی بر وضعیت کنونی کارگران بازنشسته بوده و مشکلات آنها را رفع نمی‌کند، گفت: متاسفانه قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان برای تمام بازنشستگان چه افرادی که تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری و چه تامین اجتماعی و ...هستند، دیر اجرا شد، کما اینکه در سال پایانی اجرای قانون برنامه ششم توسعه هستیم و دولت تازه قرار است همسان‌سازی حقوق این قشر را از ابتدای شهریورماه اجرا کند.

مجلس باید در بررسی برنامه هفتم توسعه برای بهبود وضعیت بازنشستگان تدبیری بیندیشد

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این شرایط نامطلوب اقتصادی که تمام کالاها در چند ماه گذشته بیش از سه برابر افزایش قیمت داشته‌اند و تورم برخلاف آنچه دستگاه‌های مربوطه اعلام کرده بودند، بالای صد درصد افزایش داشته است، همسان‌سازی حقوق کفایت نکرده و بازنشستگان با مشکلات معیشتی جدی مواجه هستند.

وی تصریح کرد: ما باید در بررسی برنامه هفتم توسعه به حمایت از بازنشستگان توجه ویژه‌ای داشته باشیم و نواقصی که شاید دولت بهانه می‌کرد و به تکلیف قانونی خود در این زمینه عمل نمی‌‎کرد، رفع کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: ممکن است برخی تصور کنند که هزینه زندگی بازنشستگان کاهش یافته است و این در حالی است که به دلیل برخورداری از عروس، داماد و نوه هزینه‌های زندگیشان افزایش هم پیدا می‌کند، بنابراین دولت و مجلس باید برای حمایت از این قشر تدبیر ویژه‌ای بیندیشند.

عضو هیات رییسه فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برنامه‌های حمایتی که باید برای قشر بازنشسته کشور در نظر گرفته شود، یادآور شد: بیمه‌های تکمیلی و تسهیلات رفاهی که در زمان اشتغال به کار از آن بهره‌مند می‌شدند از جمله مواردی هستند که باید در دوره بازنشستگی هم تداوم داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet