حلول ماه ربیع الاول
1388/08/14 15:30:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار با عبدالمهدی و جعفری

ایران و عراق سرنوشت یکسان دارند

**رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با معاون رییس جمهوری عراق اظهار داشت: ایران و عراق از سرنوشتی یکسان برخوردارند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت به عراق، علی لاریجانی در این دیدار که پیش از ظهر امروز برگزار شد، با بیان اینکه عزت و سربلندی عراق موجب عزت همه ماست، گفت: از همین رو ایران در طول سالهای گذشته نسبت به حمایت از آزادی خواهان احساس مسئولیت داشته است.

وی تاکید کرد: ما به سیاست خود در عراق همچنان ادامه می دهیم و در دور جدید نیز از روند دموکراسی در این کشور حمایت می کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران در شرایط جدید عراق همواره خواستار توسعه روابط بوده است، افزود: ایران چه در دولت آقای جعفری و چه اکنون که در دولت آقای طالبانی گسترش همکاری با عراق را وظیفه خود می داند.

وی با بیان اینکه اکنون روابط دو کشور به ویژه در بخش پارلمانی گسترش یافته است، افزود: معتقدم با توجه به مسیری که ملت و دولت عراق دنبال می کنند، دیگر دشمنان به سادیگ نخواهند توانست برایشان مشکلی ایجاد کنند.

لاریجانی با تاکید بر ضرورت شناخت طرح های دشمنان برای کشورهای اسلامی، اظهار داشت: مسیر غرب در شرایط فعلی با گذشته متفاوت است. در گذشته آنها یک رفتار سخت نظامی را دنبال می کردند، حال آنکه اکنون تغییر رویه داده اند و روش های دیگری را به کار می بندند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به بن بست رسیدن استراتژی سخت، گفت: امروز غربی ها درصدد این هستند تا فرصت همکاری را از کشورها بگیرند.

لاریجانی با یادآوری اختلاف افکنی ها در لبنان، افغانستان و عراق، تصریح کرد: آنها قصد داشتند این برنامه را در ایران نیز پیاده کنند، که خوشبختانه با تدبیر رهبر معظم انقلاب این اتفاق رخ نداد.

معاون رییس جمهوری عراق نیز در این دیدار، با بیان اینکه هر روز شاهد تحولات مهم در روابط ایران و عراق هستیم، گفت: طبیعی است که ایران و عراق به دلیل سابقه تاریخی و عمق ارادتی که به اهل بیت دارند، روابط زیادی با یکدیگر داشته باشند.

وی افزود: دشمنان دو ملت می خواهند در این رابطه اختلال ایجاد کنند، اما میزان استحکام و عمق روابط مانع از این امر می شود.

عدل عبدالمهدی با تاکید بر اینکه مشکلات کشور باید با اراده راستین رهبران دو کشور حل شود، افزود: خوشبختانه تلاش های دشمنان در ایجاد اختلال در روابط دو کشور به نتیجه نرسیده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet