حلول ماه ربیع الاول
1388/08/15 12:01:00
سرویس صحن
نمایندگان روز یکشنبه از سر می گیرند

ادامه بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه ها

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جلسه علنی روز یکشنبه هفته آینده بررسی "لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها" را برای تعیین تکلیف ۴ ماده باقیمانده این لایحه از سر می گیرند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در صورت به پایان رسیدن رسیدگی به لایحه هدفمند کردن یارانه ها در جلسات علنی هفته آینده، نمایندگان به دستورکارهای دیگر این هفته می پردازند.

از مهمترین این دستورها انتخاب رییس کمیسیون اصل 90 و همچنین انتخاب یک عضو حقوقدان شورای نگهبان از بین افراد معرفی شده از سوی قوه قضاییه است.

همچنین بررسی لایحه اصلاح ماده 19 قانون نوسازی و عمران شهری مصوب 1347 که از سوی شورای نگهبان به مجلس اعاده شده است و طرح اصلاح قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مصوب 1362 در دستورکار هفته آینده نمایندگان قرار دارد.

رسیدگی به گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص "علی اکبر اولیاء" از عملکرد دولت در ارتباط با برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و طرح افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی از دیگر دستورکارهای هفته آینده مجلس می باشد.

بررسی 3 گزار ش کمیسیون اقتصادی در مورد 3 لایحه موافقت‌نامه "اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات‌های بر درآمد و سرمایه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری یمن"، "تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قبرس" و "اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالی در مورد مالیات‌های بردرآمد و سرمایه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت آذربایجان" نیز در دستورکار جلسات علنی هفته آینده مجلس قرار دارد.

نمایندگان در هفته آینده همچنین به بررسی طرح اصلاح موادی از قانون تاسیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، طرح اصلاح مواد یک و هفت قانون نحوه اجرای قانون مربوط به خدمت نیمه وقت بانوان مصوب 1364 و لایحه اصلاح قانون حمایت صنعتی و جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌های کشور می پردازند.

رسیدگی به دو لایحه موافقت‌نامه "همکاری‌های امنیتی میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت پادشاهی بحرین" و "همکاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری افغانستان در عرصه مبارزه با مواد مخدر، جرایم سازمان یافته و تروریسم" نیز در هفته آینده مورد بررسی نمایندگان قرار می گیرد.

بررسی گزارش های کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در مورد 3 لایحه موافقت‌نامه "همکاری قضایی"، "استرداد مجرمان"، "انتقال محکومان به حبس" بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری افغانستان و دو لایحه موافقت نامه "انتقال محکومان به حبس" و "استرداد مجرمین" بین جمهوری اسلامی ایران و قطر نیز از جمله دستورکارهای جلسات علنی هفته آینده مجلس شورای اسلامی می باشد.

نمایندگان مجلس هفته آینده همچنین گزار ش کمیسیون کشاورززی، آب و منابع طبیعی در مورد لایحه موافقت نامه "همکاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عربی سوریه در زمینه حفظ نباتات"و لایحه اساسنامه هیات رسیدگی به شکایات قانون برگزاری مناقصات را بررسی خواهند کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet