حلول ماه ربیع الاول
1399/07/08 18:19:00
سرویس سیاسی
نقدعلی:

سردمداران غرب، اعتقادی به آزادی بیان ندارند

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس گفت: غربی‌ها آزادی بیان را در توهین به مقدسات می‌دانند و اگر اعتراضی علیه سیاست‌های حاکم بر نظام آنها صورت بپذیرد با سرکوب شدید مواجه خواهند شد.
سردمداران غرب، اعتقادی به آزادی بیان ندارند نماینده مردم خمینی شهر در مجلس گفت: غربی‌ها آزادی بیان را در توهین به مقدسات می‌دانند و اگر اعتراضی علیه سیاست‌های حاکم بر نظام آنها صورت بپذیرد با سرکوب شدید مواجه خواهند شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106518244306.jpg سردمداران,غرب،,اعتقادی,به,آزادی,بیان,ندارند Icana

محمد تقی نقدعلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به برخوردهای دوگانه غرب در برابر حقوق بشر و آزادی بیان  اشاره کرد و گفت: خداوند در قرآن کریم می‌فرمایند اگر جلوی هجمه به دیانت گرفته نشود تمام نمادهای دین از بین خواهند رفت.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: در غرب موسسات و نشریاتی برای توهین به مقدسات تاسیس شده‌اند و کارشناسان فن هم می‌گویند فلسفه وجودی اینگونه نشریات هجمه به مقدسات و ترویج لائیک است.

وی تاکید کرد: نشریه شارلی ابدو در گذشته نیز به مقدسات مسلمانان اهانت کرده بود و اینگونه مسائل پس از توهین‌های سلمان رشدی شکل گرفتند، اما با این وجود اقبال مردم به دین مبین اسلام زیادتر شده است.

این نماینده مردم به سخنان رئیس‌جمهور فرانسه که گفته بود اقدام نشریه شارلی ابدو نماد آزادی بیان است، اشاره و اظهار کرد: قطعا این اقدام هتاکانه از مصادیق آزادی بیان به شمار نمی‌رود، زیرا وقتی  در  کشورهای غربی که داعیه‌دار آزادی بیان هستند اگر کسی به مقامات رسمی این کشورها توهینی کند آن را با مجازات‌های سنگینی روبه‌رو خواهند کرد، پس این چه نوع آزادی بوده که فقط مختص به مقدسات است و متاسفانه این‌ها آزادی بیان را در توهین به مقدسات می‌دانند.

نقدعلی در ادامه گفت: غربی‌ها همانطور که قواعدی را برای خود قائل هستند؛ بنابراین حق توهین به مقدسات دیگر ادیان و کشورها را ندارند، مسلمانان نیز حق دارند در مقابل این اهانت موضع گیری کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet