خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/06/21 22:53:00
سرویس سیاسی
بشیری:

حرکت مقاومت در منطقه در ادامه آموزه های انقلاب اسلامی است

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به صدور انقلاب اسلامی ایران به آن سوی مرزها گفت:تاریخ انقلاب ما عاشوراهای بسیار به خود دیده و قیام هفدهم شهریور یکی از آن روزهاست.
حرکت مقاومت در منطقه در ادامه آموزه های انقلاب اسلامی است نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به صدور انقلاب اسلامی ایران به آن سوی مرزها گفت:تاریخ انقلاب ما عاشوراهای بسیار به خود دیده و قیام هفدهم شهریور یکی از آن روزهاست. https://cdn.icana.ir/d/019/201709104665030405.jpg حرکت,مقاومت,در,منطقه,در,ادامه,آموزه,های,انقلاب,اسلامی,است Icana

فرهاد بشیری درگفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت با اشاره به قیام 17 شهریور گفت: ۱۷ شهریور  سال ۵۷ نقطه عطفی برای تسریع در سرنگونی رژیم ستمشاهی بود، در این روز بزرگ، ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی به میدان آمدند و سینه‌های خود را در برابر گلوله‌های ستمگران سپر کردند و عاشورایی دیگر آفریدند.

وی با بیان اینکه قیام مردم در۱۷ شهریور یک حرکت فرا ملی بود، تصریح کرد:قیام ۱۷ شهریور را می‌توان به عنوان یکی از نقاط عطف مبارزات ملت مسلمان ایران علیه رژیم پهلوی دانست. ابعاد عظیم کشتار و سرکوب مردم بی‌گناه در این روز باعث شد تا انقلابیون در حرکت خود مصمم‌تر شوند و در این بین رهبری مدبرانه حضرت امام خمینی (ره) نقش به سزایی داشت.

بشیری با اشاره به تاثیرپذیری مردم دنیا از انقلاب اسلامی ایران، تاکید کرد:این قیام در منطقه و دنیا تاثیرگذار بود و مقام معظم رهبری نیز بارها فرمودند که باید خاطره شهدا و به ویژه شهدای۱۷ شهریور را حفظ و احیا کرد.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم پاکدشت در مجلس، با تاکید بر لزوم بازخوانی تاریخ انقلاب اسلامی به ویژه رخدادهای مهم و تاثیرگذار مانند قیام ۱۷ شهریور،مطرح کرد: این قیام با گستردگی بسیاری در کل کشور توانست مردم را پای صحنه  آورد؛ مراسمی که برای این شهدا مثل سوم، هفتم و چهلم برگزار شد، نقطه عطفی بر تجمع و انسجام مردم در برابر رژیم بود که نتیجه آن پیروزی انقلاب در بهمن سال ۵۷ شد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه جوانان با حرکت‌های هماهنگ،تقویت باورهای دینی و پیروی از ولایت،می‌توانند ترفندهای استکبار جهانی را خنثی کنند، ادامه داد: استقامت و ایستادگی برای نسل جوان یک درسی است که جوانان همین درس را در دفاع مقدس و  دفاع از حرم و مبارزه با تکفیری ها تکرار کردند و امروز نیز تاثیر آموزه های انقلاب اسلامی با حرکت نیروهای مقاومت در جهان اسلام ،در فلسطین، لبنان و یمن جواب داد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاریخ انقلاب ما عاشوراهای بسیار به خود دیده و هفدهم شهریور یکی از آن روزهااست ، تصریح کرد: قطره‌های خون جوانان انقلابی کشور بر برگ‌های تقویم انقلاب ماندگار شده‌است،این خون با گذشت زمان نمی‏‌خشکد و از جوشش نمی‏‌افتد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet