هدر موبایل
1399/06/19 09:39:05
سرویس اجتماعی
فاضلی:

ترس بیماران غیر کرونایی از وضعیت بیمارستان‌ها جانشان را به خطر انداخته است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از عدم اطلاع‌رسانی صحیح مسئولان نسبت به وضعیت بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها تاکیدکرد که ابهام بیماران در این مورد مانع از مراجعه آنها به مراکز درمانی برای پیگیری بیماری‌هایشان شده است.
ترس بیماران غیر کرونایی از وضعیت بیمارستان‌ها جانشان را به خطر انداخته است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از عدم اطلاع‌رسانی صحیح مسئولان نسبت به وضعیت بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها تاکیدکرد که ابهام بیماران در این مورد مانع از مراجعه آنها به مراکز درمانی برای پیگیری بیماری‌هایشان شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202009104412824939.jpg ترس,بیماران,غیر,کرونایی,از,وضعیت,بیمارستان‌ها,جانشان,را,به,خطر,انداخته,است Icana

ملک فاضلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در مورد اظهارنظر برخی مسئولان بیمارستان‌ها که معتقدند در مردم این تصور اشتباه ایجاد شده است که بیمارستان‌ها مملو از بیماران کرونایی هستند و به همین علت پیگیر بیماری خود نمی‌شوند و نتیجه آن می‌شود که متأسفانه گاهی بیماری افراد به مراحل پیشرفته می‌رسد. گفت: بیماری کرونا از ابتدا تاکنون ناشناخته بوده است و اینکه واکسنی برای آن ساخته شده است یا نه باید در ابتدا تعریفی از واکسن داشته باشیم که درپی آن بتوان میزان اثربخشی واکسن کرونا را بیان کرد.

قبل از شناخت کامل ویروس ناشناخته کرونا نمی‌توان برای آن واکسن ساخت

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واکسن به این معناست که ما حافظه‌ای را در بدن برای دفاع در مقابل ویروس یا میکروب ایجاد کنیم که با آن مبارزه کند و هر چقدر حافظه درازمدت‌تر باشد، واکسن قویتر است، بنابراین قبل از شناخت کامل ویروس ناشناخته کرونا نمی‌توان برای آن واکسن ساخت.

وی تصریح کرد: متاسفانه بیماری کرونا درمان هم ندارد و تنها پیشگیری برای ایمنی بدن در مقابل این ویروس کارایی دارد، ضمن اینکه این بیماری در تمام دنیا شیوع پیدا کرده است، بنابراین راه فراری از آن وجود ندارد به همین دلیل باید برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به گونه‌ای فرهنگسازی شود تا در پی آن افراد به زندگی عادی خود بپردازند.

فاضلی اظهار کرد: بیماران کرونایی باید در بیمارستان‌ها بستری شوند، اما نباید به گونه‌ای در مورد این وضعیت اظهارنظر شود که باعث افزایش ترس مردم نسبت به این بیماری شود و عاملی برای این باشد که با عدم حضور در مراکز درمانی، خود را از درمان بیماری‌هایی که دارند، محروم کنند.

وی افزود: وقتی فردی به بیماری مزمنی مبتلا بوده که باید به طور مستمر به پزشک متخصص مراجعه کند و از خدمات آزمایشگاهی بیمارستان‌ها جهت تعیین میزان پیشروی بیماری خود استفاده کند به علت ترس از کرونا از این امر اجتناب می‌کند و باعث پیشرفت بیماری دیگری در بدنش می‌شود و با این روش سلامت خود را به خطر می‌اندازد.

فاضلی عنوان کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وظیفه خود می‌داند وقتی بیماری جدیدی که پتانسیل انتشار و مرگ‌آفرینی آن را نمی‌داند، شیوع پیدا کند، در جهت تامین لوازم مورد نیاز برای تضمین سلامت عمومی تلاش کرده و بیمارستان‌های خاصی را برای نگهداری از مبتلایان به این بیماری ناشناخته مشخص کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: البته برخی شهرها که در مناطق محروم همچون سراوان قرار دارند نیز دارای یک بیمارستان هستند که در آنها بخش خاصی را که ارتباطی با سایر بخش‌ها نداشته باشد برای نگهداری و ویزیت این بیماران تعیین می‌کنند و یک سری بخش‌ها را هم برای ویزیت بیماران مشکوک به این بیماری مشخص می‌کنند و حتی معاینه این بیماران نیز به گونه‌ای است که هیچ ارتباطی با سایر بیماران نداشته باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: بی‌اعتمادی ایجاد شده نسبت به بیماری کرونا در سطح جامعه به این دلیل است که نتوانستیم اطلاع‌رسانی دقیقی در سطح جامعه در مورد آن داشته باشیم و توانایی لازم برای تفهیم وضعیت این ویروس به افراد را نداشته‌ایم که تحقق این امر نیز تنها از طریق رسانه ملی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جامعه پزشکی امکانپذیر است که می‌توانند نقش موثری در این زمینه داشته باشند تا در پی آن آرامشی در بین مردم ایجاد شود و با این روش مانع از مرگ و میر بیمارانی شویم که از ترس کرونا برای کنترل بیماری خود به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet