خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1388/08/15 13:23:00
سرویس بین الملل
در دیدار لاریجانی و رییس جمهور عراق اعلام شد:

آمادگی ایران و عراق برای توسعه روابط

**رییس مجلس شورای اسلامی و رییس جمهور عراق آمادگی دو کشور را برای تعمیق و گسترش هرچه بیشتر روابط دو جانبه اعلام کردند.

به گزار ش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" ظهر روز جمعه در سومین روز از سفر خود به عراق، با "جلال طالبانی" رییس جمهور این کشور دیدار  و گفت و گو کرد.

لاریجانی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با رییس جمهور عراق، بر ضرورت تداوم رایزنی ها بین دو کشور در خصوص تمامی مسایل مورد علاقه طرفین تاکید کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعمیق روابط ایران و عراق در کلیه زمینه ها با توجه به مشترکات تاریخی، دینی و فرهنگی اظهار داشت: منافع حاصل از این روابط باید عاید ملت های دو کشور شود.

وی در ادامه ضمن تشریح کمک های جمهوری اسلامی ایران به مردم عراق تصریح کرد: کشور ما هم اکنون در زمینه ای برق و انرژی خدماتی را به ملت شما ارائه می دهد و آماده است این همکاری ها را در زمینه های فنی و مهندسی توسعه دهد.

لاریجانی همچنین بر ضرورت تلاش مسئولان و نهادهای ذی ربط دو کشور برای رفع موانع همکاری ها و فراهم آوردن بسترهای لازم جهت توسعه روابط برادرانه میان ایران و عراق در زمینه های مختلف سیاسی و اقتصادی تاکید کرد.

جلال طالبانی رییس جمهور عراق نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از توسعه مناسبات دوجانبه در کلیه زمینه ها از علی لاریجانی خواست تا سلام و درو گرم رییس جمهور، دولت و ملت عراق را به رییس جمهور، دولت و ملت ایران ابلاغ نماید.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت های موجود میان دو کشور برای توسعه روابط، تاکید کرد: روابط ایران و عراق باید در زمینه های مختلف بیش از پیش گسترش یابد.

رییس جمهور عراق ابراز امیدواری کرد که توسعه روابط میان پارلمانی دو کشور، زمینه های بهتر ایجاد مناسبات فی ما بین در کلیه مسایل را فراهم کند.

طالبانب تصریح کرد: اقدامات و تصمیمات مجالس ایران و عراق باید سبب برقراری روابط بازرگانی و تجاری و نیز حل مشکلات موجود شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet