هدر اصلی
1388/08/15 14:22:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار با ایاد علاوی تاکید کرد

هوشیاری کشورهای منطقه در برابر توطئه های اختلاف افکنانه

**رییس مجلس شورای اسلامی برضرورت هوشیاری نسبت به توطئه بیگانگان در ایجاد اختلاف و جدایی میان کشورهای منطقه از طریق تشدید اختلافات داخلی کشورها تاکید کرد.

به گزار ش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" ظهر روز جمعه در سومین روز از سفر خود به عراق، در دیدار با "ایاد علاوی" رییس جنبش ملی این کشور با ابراز خرسندی از نگاه مثبت و سازنده وی در خصوص تعمیق مناسبات دو کشور تاکید کرد: روابط میان ایران و عراق باید بیش ار پیش گسترش یابد.

لاریجانی با اشاره به خدماتی که ایران در حال حاضر در زمینه های برق و انرژی به ملت عراق ارائه می دهد، آمادگی کشورمان برای توسعه این همکاری ها را در زمینه های فنی و مهندسی اعلام کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه برضرورت هوشیاری نسبت به توطئه بیگانگان در ایجاد اختلاف و جدایی میان کشورهای منطقه از طریق تشدید اختلافات داخلی کشورها و هدر دادن پتانسیل های موجود تاکید کرد.

لاریجانی همچنین به منظور انجام مذاکرات و رایزنی های بیشتر از علاوی برای سفر به ایران دعوت به عمل آورد.

"ایاد علاوی" رییس جنبش ملی عراق نیز در این دیدار با تاکید بر نقش و موقعیت ویژه ایران در منطقه اظهار داشت: ایران این امکان را دارد که در جهت حل و فصل بسیاری از مسایل موجود در منطقه اقدام کند.

علاوی بر ضرورت حل و فصل مشکلات منطقه ای از سوی کشورهای مهم و تاثیرگذار با استفاده از ظرفیت ها و امکانات این کشورها تاکید کرد.

رییس جنبش ملی عراق سیاست های آمریکا را در منطقه ناکام و ناکارآمد خواند و گفت: این سیاست ها نتیجه ای جز وضعیت کنونی عراق، افغانستان و فلسطین در بر نداشته است.

علاوی ضمن تاکید بر ضرورت تعمیق و گسترش روابط ایران و عراق برای سفر به کشورمان در اولین فرصت ابراز علاقه کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet