حلول ماه ربیع الاول
1399/06/31 19:07:00
سرویس سیاسی
مالکی با اشاره به تلاش ترامپ برای عادی سازی روابط با اسرائیل:

تقویت روابط ایران با همسایگان راهکار انزوای بیشتر آمریکا در منطقه است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با یادآوری تلاش رئیس جمهور آمریکا برای عادی سازی روابط کشورهایمنطقه با رژیم صهیونیستی، گفت: ایران از ظرفیت کشورهای همسایه باید استفاده کند زیرا این اقدام قطعا به انزوای بیشتر آمریکایی‌ها در منطقه کمک می‌کند.
تقویت روابط ایران با همسایگان راهکار انزوای بیشتر آمریکا در منطقه است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با یادآوری تلاش رئیس جمهور آمریکا برای عادی سازی روابط کشورهایمنطقه با رژیم صهیونیستی، گفت: ایران از ظرفیت کشورهای همسایه باید استفاده کند زیرا این اقدام قطعا به انزوای بیشتر آمریکایی‌ها در منطقه کمک می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006100160285844.jpg تقویت,روابط,ایران,با,همسایگان,راهکار,انزوای,بیشتر,آمریکا,در,منطقه,است Icana

فداحسین مالکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به تلاش آمریکا برای عادی سازی روابط برخی از کشورهای منطقه با رژیم صهیونیستی، گفت: با توجه به اینکه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستیم، هر اتفاق غیرمترقبه‌ای قابل پیش بینی است. توافق امارات و بحرین با اسرائیل هم در همین راستا است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معتقد است: شکست‌های پی‌درپی ایالات متحده آمریکا سبب شده این کشور در انزوا قرار گیرد. در طول تاریخ  و به خصوص قرن اخیر سابقه نداشته که آمریکا در این وضعیت از انزوا قرار گیرد. در واقع آمریکا به دلیل بی‌تدبیری‌های دونالد ترامپ به این وضع دچار شده است.

وی یادآور شد: تمام طرح‌های دولت آمریکا در مدت اخیر علیه جمهوری اسلامی ایران منجر به شکست شده است لذا ترامپ و هم چیمانانش در منطقه دنبال بازسازی و احیاء وضع موجود هستند بنابراین چنین توافقاتی یک تاکتیک جدید است. عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی یا فشار به برخی از کشورها برای انتقال سفارتشان به بیت المقدس اقدامات سهل و ممکنی است که آمریکایی‌ها دنبال می‌کنند.

مالکی با اشاره به خیانت امارات و بحرین به جوامع اسلامیف گفت: این اقدامات و تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی را عادی می‌دانیم اما باید رصد کنیم از این رو دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران باید از حالت انفعالی خارج شود و روابط ایران با کشورهای منطقه به ویژه همسایگان را تقویت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با یادآوری وابستگی جمهوری اسلامی ایران به همسایگان خود، افزود: ما از ظرفیت کشورهای همسایه باید استفاده کنیم. در حوزه جغرافیای ما کشورهای قدرتمندی هستند و ایران باید ارتباطات خود را افزایش دهد و روابط خود را با برخی از کشورهای منطقه که به سردی گراییده را ترمیم کنیم. این اقدام قطعا به انزوای بیشتر آمریکایی‌ها در منطقه کمک می‌کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet