حلول ماه ربیع الاول
1399/06/19 11:17:05
سرویس صحن
رحیمی جهان آبادی در نطق میان دستور مطرح کرد:

انتقاد از شرایط معلمان حق التدریسی و نهضتی ها/ مسیری که ما می رویم نه مسیر ترسیم شده رهبر انقلاب است نه مسیر آرمان های انقلاب

عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس با بیان این که کشور باید به گونه‌ای اداره شود که مردم احساس امنیت شغلی، فکری کنند از شرایطی که آموزش و پرورش برای برخی معلمان، حق التدریسی ها و نهضتی ها ایجاد کرده به شدت انتقاد کرد.
انتقاد از شرایط معلمان حق التدریسی و نهضتی ها/ مسیری که ما می رویم نه مسیر ترسیم شده رهبر انقلاب است نه مسیر آرمان های انقلاب عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس با بیان این که کشور باید به گونه‌ای اداره شود که مردم احساس امنیت شغلی، فکری کنند از شرایطی که آموزش و پرورش برای برخی معلمان، حق التدریسی ها و نهضتی ها ایجاد کرده به شدت انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202009103724317642.jpg انتقاد,از,شرایط,معلمان,حق,التدریسی,و,نهضتی,ها/,مسیری,که,ما,می,رویم,نه,مسیر,ترسیم,شده,رهبر,انقلاب,است,نه,مسیر,آرمان,های,انقلاب Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، جلیل رحیمی جهان آبادی در جلسه علنی صبح امروز(چهارشنبه، 19 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین(علیه السلام) و یارانش، با بیان اینکه 100 روز از کارکرد مجلس انقلابی یازدهم گذشت، گفت: در این مدت آیا مجلس در رأس امور بود؟ آیا در ته امور بود؟ آیا در جریان امور بود؟

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان جدیدالورود به مجلس عنوان کرد: زمانی که در این مجلس حضور نداشتید گمان می کردید مشکل مجلس اصلاح طلبان هستند اما امروز می بینید که مشکل کشور نه اصلاح طلبی و نه اصولگرایی بلکه فرصت طلبان و تصمیم گیرندگان در سایه در کشور هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه وزارتخانه ها را نه وزرا بلکه مافیاهای کنار آنها هدایت می کنند، تصریح کرد: نقش وزیر در تصمیم گیری های وزارت جهاد کشاورزی، نیرو، صنعت و آموزش و پرورش بسیار کم است.

رحیمی جهان آبادی ادامه داد: در این صد روزی که نماینده ملت در مجلس انقلابی هستید، قیمت برنج به 4 برابر و خودرو به 3 برابر افزایش یافته و ارزش پول ملی 300 درصد سقوط کرده است، واردات کالاهای غیرضروری با ارز دولتی در حال انجام است، سهام عدالت به مردم داده شده و آنها فروخته اند اما پولی دریافت نمی کنند و در همین ایام دفترچه های بیمه روستایی از 60 هزار تومان به 700 هزار تومان برای تمدید رسیده اما اقدامی نشده است.

مسیری که ما می رویم نه مسیر ترسیم شده رهبر انقلاب است نه مسیر آرمان های انقلاب 

وی در ادامه با بیان اینکه برای پایداری این نظام بیش از 230 هزار شهید تقدیم شده، ابراز داشت: مسیری که ما می رویم نه مسیر ترسیم شده رهبری بوده، نه مسیر آرمان های انقلاب است و نه مسیری است که مردم از ما راضی و خشنود باشند.

رحیمی جهان آبادی با اشاره به تصمیمات و اقدامات ستاد کرونا، گفت: بعد از دو هفته محدودیت بازگشایی بدون دلیل مدارس صورت گرفت و اکنون بچه های مردم و معلمان در خطر هستند اما کسی پاسخگو نیست؛ وزیر و رئیس جمهور با خنده اعلام می کنند که هرکس خواست مدرسه نرود و یک سال ترک تحصیل کند در حالی که این شیوه مدیریت در کشور نیست.

این نماینده مجلس در ادامه با بیان اداره مفید و مطلوب کشور یعنی اینکه بتوانید برای مردم خود آسایش، آرامش، رفاه و پیشرفت را در کشور رقم بزنید، عنوان کرد: اما در کشوری که بیش از 150 میلیارد بشکه ذخیره نفتی دارد، سومین دارنده گاز جهان است و خاک آن صادراتی است، مردم هرروز پشت درب مجلس ضجه  میزنند.

وی مشکلات عدیده ای در ادارات و وزارتخانه های مختلف وجود دارد، اظهار کرد: آموزش و پرورش با بسته های حمایتی عده ای را به بردگی گرفته است که امنیت شغلی و استخدامی نداشته و یک آزمون غیراستاندارد از نهضتی ها گرفته که باعث خانه نشینی عده ای از آنها شده است و این وزارتخانه به نام برون سپاری، حق التدریس، بسته حمایتی، نهضتی های در آزمون افتاده رفتاری با این عده می کند که برده داران در تاریخ با برده های خود نکرده اند.

رحیمی جهان آبادی اضافه کرد: مجلس انقلابی باید کار کارشناسی کند من اصلاح طلب هستم اما با حضور شما در مجلس به کارتان و قدرت انقلابی و تصمیم شما امید بسته بودیم و امید داریم لذا نگذارید این کشور تسلیم فرصت طلبان شود و به روزی بیفتد که نتوانیم در فضای خیابان ها ضجه مردم را بشنویم و امروز سکوت کنیم.

وی با اشاره به اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری که در حال اصلاح است، خاطرنشان کرد: 50 درصد شهروندان که زنان هستند نادیده گرفته شده اند در حالی که کار امروز کار یدی نبوده و کار فکری است و هیچ زنی ضعیف تر از مردان در جهان نیست که ما آنها را حذف کرده ایم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: زنان در مجلس حضور دارند و هیچ زنی از مردی در مجلس به لحاظ فکری ضعیف تر نیست. میلیون ها اهل سنت ایران از انتخابات ریاست جمهوری حذف شده اند و دلیل آن مشخص نیست. شایسته سالاری مذهب نمی شناسد؟/

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet