حلول ماه ربیع الاول
1388/08/15 14:54:00
سرویس سیاسی
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

سیاست آمریکا در برابر ایران هیچ گونه تغییری نکرده است

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سیاست راهبردی آمریکا در برابر جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه تغییری نکرده است.

به گزارش ایرنا، "علاء الدین بروجردی" که پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران سخن می گفت، اظهار داشت: در بحث هسته ای و در مورد تامین سوخت راکتور تحقیقاتی تهران براساس منافع ملی، مصالح ملی و حیثیت نظام اسلامی تصمیم گیری خواهد شد.   

"علاء الدین بروجردی" تاکید کرد: مردم ایران اسلامی بدانند و می دانند که تبلیغات منفی معیاری برای عمل ما در رابطه با مذاکرات وین و ژنو نیست.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تغییر ایجاد شده در سیاست های آمریکا و متحدان آن در برابر ایران اسلامی تصریح کرد: امروز سیاست تقابل آمریکا و هم پیمانان آن در برابر ایران اسلامی به دلیل پایداری ما به سیاست تعامل تبدیل شده است.

نماینده مجلس هشتم خاطرنشان ساخت: در نظام اسلامی رهبر معظم انقلاب، دولت نهم و دهم و رییس جمهور محترم به عنوان رییس شورای عالی امنیت ملی بعلاوه مجلس در برابر فشارها و تحریم های آمریکا و همپیمانان آن مقاومت کرده اند و اجازه نخواهند داد تا حق مسلم ما را در انرژی هسته ای از ما بگیرند.

وی گفت: اعلام پیشنهاد انتقال اورانیوم غنی سازی ما برای غنی سازی بیشتر به خارج از ایران نشان دهنده چند نکته است که مهمترین آنها این است که آنان اجبارا سیاست تقابل را در برابر ما کنار گذاشته و سیاست تعامل را در پیش گرفته اند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: انجام غنی سازی و داشتن فن آوری هسته ای حق مسلم ماست و نمی توانند آن را از دست ما بگیرند.

سخنران پیش از خطبه نماز جمعه تهران اضافه کرد: شورای عالی امنیت ملی در حال تصمیم گیری در این رابطه بر اساس مصالح و منافع ملی است.

بروجردی با حائز اهمیت دانستن در اختیار داشتن اورانیوم غنی سازی شده برای راکتور تهران افزود: شورای عالی امنیت ملی و رییس جمهور به عنوان رییس آن با جدیت مساله منافع ملی را دنبال می کنند و تصمیمات لازم را در این رابطه اتخاذ خواهند کرد.

علاء الدین بروجردی در بخش دیگری از سخنرانی خود در پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با بیان قسمت های مختلفی از رابطه ایران و آمریکا در قبل و بعد از انقلاب اسلامی اظهار داشت: سیاست راهبردی آمریکا در برابر ما هیچ گونه تغییری نکرده است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: در زمانی بوش ما را تهدید می کرد ولی اوباما به ما لبخند می زند. کنگره آمریکا که در اختیار دموکرات ها و اوباماست اما بودجه ای 55 میلیون دلاری برای براندازی نظام اسلامی تصویب می کند و این مساله چه معنایی دارد؟

نماینده مردم بروجرد در خانه ملت با بیان اینکه ملت ما هوشمندتر از این است که فریب لبخندهای اوباما را بخورد، اضافه کرد: امروز ملت ما با توسل به رهنمودهای رهبری در برابر تمامی توطئه های آمریکا ایستاده است.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران خاطرنشان ساخت: دخالت های آمریکا در حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران نشان دهنده چیست؟ برنامه های تلویزیون صدای آمریکا در آن مقطع برای ایجاد آشوب و بلوا علیه نظام اسلامی ما بود.

علاء الدین بروجردی با بیان اینکه دشمنی آمریکا برای کشور ما طبیعی است، اضافه کرد: متاسفانه افرادی در کشور ما و به خصوص آن دسته از افرادی که زمانی مسئولیتی را برعهده داشتند، فریب آمریکا را خورده اند.

وی تاکید کرد: بخشی از جامعه ما که در اقلیت نیز هستند نباید تکرار کننده شعارهای تلویزیون های آمریکا و حتی رژیم صهیونیستی باشند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: در 13 آبان امسال ملت ما نشان داد کلام تاریخی امام راحل (ره) در بیان اینکه "آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند" همواره امتداد خواهد داشت .

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاریخ روابط ایران و آمریکا تصریح کرد: کارنامه آمریکا در برابر ملت ما از کودتای ننگین 28 مرداد که ربع قرن رژیم پهلوی دوم را علیرغم میل ملت بر ایران تحمیل کرد تا برنامه ریزی برای کودتای نوژه و جنگ 8 ساله تحمیلی سیاه است.

وی اضافه کرد: امروز نیز موضع آمریکا علیرغم همه لبخندهای اوباما و درخواست مذاکره همان سیاست های قبلی و بدون هیچ گونه تغییری است.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با اشاره به حوادث مختلفی که در روز 13 آبان در ایران اسلامی رخ داده است، اظهار داشت: بدون شک یکی از مهم ترین وقایع در تاریخ ما تبعید امام راحل(ره) از ایران به ترکیه در سال 43 به دلیل اعتراض به قانون کاپیتالاسیون است و این روز بر سینه تاریخ ما نقش بسته است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این لایحه استکباری از طرف دولت به مجلس سنا و ملی آن زمان رفته بود تاکید کرد: براساس این قانون اتباع آمریکایی که حضور گسترده ای در ایران داشتند هرجنایتی که مرتکب می شدند، قوه قضاییه ایران حق رسیدگی به آن را نداشت و نمی توانست با آنها برخورد کند.

نماینده مجلس هشتم خاطرنشان ساخت: خبر این حادثه زمانی که به امام راحل رسید، ایشان برآشفتند و فریاد برآوردند که نشان از اعتقاد این مرد بزرگ الهی به ملت ایران، اسلام و قرآن کریم بود.

علاء الدین بروجردی افزود: امام عزیزمان در آن روز و فضای اختناق فریاد زدند و علماء، حوزه های علمیه و جوانان را آگاه کردند و به کمک طلبیدند.

وی ادامه داد: در آن زمان نماینده ای از طرف رژیم پهلوی پیامی را به امام به صورت غیرمستقیم منتقل کرد که شما در این صحبت معترض آمریکا نشوید حتی اگر معترض شخص اول مملکت شدید و امام راحل (ره) نیز فرمودند رییس جمهور آمریکا بداند نزد ملت ما منفورترین فرد بشر است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: هجرت امام خمینی (ره) آن قدر پر برکت بود که منجر به انقلاب اسلامی در کشورمان شد.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با تبریک روز دانش آموز به دانش آموزان و دانشجویان اظهار داشت: حمله عمال رژیم پهلوی به دانش آموزان و دانشجویان در 13 آبان سال 1357 بخشی از سرمایه گذاری ملت ما برای پیروزی انقلاب اسلامی بود که مهم ترین نقش را ایفاء کردند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در طول 3 دهه گذشته دانش آموزان با الگو قرار دادن این حرکت های افتخار آمیز در جریان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی حضور یافته اند و از حریم اسلام و ایران دفاع کرده اند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس هشتم در سخنرانی خود در قبل از خطبه های نماز جمعه تهران خاطرنشان ساخت: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران حرکت عظیمی بود که به وسیله دانش آموزان و دانشجویان صورت گرفت.

علاء الدین بروجردی با اشاره به ادعاهای رسانه های غربی در غیرقانونی بودند اقدام دانشجویان ایرانی تصریح کرد: امام راحل (ره) در آن مقطع فرمودند که این اقدام کاملا حقوقی و اصولی بوده است زیرا آنجا سفارتخانه نبوده که مشمول کنوانسیون ژنو شود بلکه جاسوس خانه ای بوده است و این نه بر اساس ادعاهای ما بلکه به وسیله اسناد به دست آمده ثابت شده است.

وی با بیان اینکه آمریکا قصد دارد تا مشعل انقلاب اسلامی و این نور الهی را خاموش کند گفت: زمانی که خبر تسخیر لانه جاسوسی به امام رسید ایشان بدون مکثی فرمودند کار خوبی انجام دادید و آنجا را محکم نگاه دارید زیرا همه توطئه ها از آنجا شروع می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet