هفته دفاع مقدس
1399/06/19 14:59:54
سرویس اقتصادی
زارع خبر داد؛

کمیته اقتصاد مقاومتی برای بررسی مسائل کلیدی و کلان مرتبط با برنامه و بودجه تشکیل شد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تشکیل کمیته اقتصاد مقاومتی در این کمیسیون برای بررسی مسائل کلیدی و کلان مرتبط با برنامه و بودجه خبر داد.
کمیته اقتصاد مقاومتی برای بررسی مسائل کلیدی و کلان مرتبط با برنامه و بودجه تشکیل شد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تشکیل کمیته اقتصاد مقاومتی در این کمیسیون برای بررسی مسائل کلیدی و کلان مرتبط با برنامه و بودجه خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/51684.jpg کمیته,اقتصاد,مقاومتی,برای,بررسی,مسائل,کلیدی,و,کلان,مرتبط,با,برنامه,و,بودجه,تشکیل,شد Icana

رحیم زارع عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت،  از تشکیل کمیته اقتصاد مقاومتی در مجلس خبر داد و گفت: این کمیته براساس دستور هیئت رئیسه کمیسیون و برای بررسی مسائل کلیدی و کلان مرتبط با برنامه و بودجه تشکیل شده است.

وی ادامه داد: کمیته اقتصاد مقاومتی قرار است، مسایل مرتبط با سیاست‌های برنامه هفتم، قوانین مهم برنامه هفتم، ساختارهای بودجه‌ریزی، اقدامات مرتبط با پیشرفت بلندمدت اقتصادی و تمامی اقدامات موثر در مقاوم سازی اقتصاد را به صورت جدی بررسی کند.

زارع با بیان اینکه از ظرفیت نخبگان، اندیشکده‌ها و مسئولان میانی در این کمیته استفاده خواهد شد، تصریح کرد: با استفاده از این ظرفیت و شکل‌گیری یک مفاهمه می‌خواهیم طرح و قوانین مدنظر در زمینه اقتصاد مقاومتی را استخراج کنیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: در دوره دهم مجلس مسئول چنین کمیته‌ای بودم و اقدامات متعددی در این قالب انجام شد و در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار گرفت و برخی از مصوبات آن هم به کمک دولت آمد.

وی با اشاره به اینکه در این دوره از مجلس هم قرار است، این رویه ادامه پیدا کند، گفت: براین اساس اندیشکده اقتصاد مقاومتی به عنوان مسئول دبیرخانه کمیته تعیین شده تا بتوان از ظرفیت آن استفاده کرد. مجلس باید در عمل بدون هیچ واسطه‌ای به سمت استفاده از ظرفیت اندیشکده‌ها پیش برود و برای آنها ماموریت تعریف کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet