حلول ماه ربیع الاول
1388/08/15 21:24:00
سرویس سیاسی
درخواست احمدی نژاد صبح 12 آبان به هیات رییسه اعلام شد

درخواست سخنرانی رئیس جمهور خلاف آیین نامه بود

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رییس جمهور بر خلاف توصیه هیات رییسه در صحن علنی مجلس حاضر شد.

"محمدرضا باهنر" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت و در واکنش به اطلاعیه دفتر ریاست جمهوری در خصوص حضور "محمود احمدی نژاد" در جلسه علنی روز سه شنبه گذشته به منظور دفاع از تشکیل صندوق هدفمند کردن یارانه ها، یادآور شد: نمایندگان پارلمانی دولت که طبق روال معمول در جلسات علنی مجلس حضور دارند، صبح روز سه شنبه 12 آبان ماه به هیات رییسه اعلام کردند که رییس جمهور قصد دارد برای دفاع از ماده 13 لایحه پیشنهادی دولت به مجلس بیاید.

وی افزود: هیات رییسه مجلس به مدیرکل پارلمانی رییس جمهور اعلام کرد که در این بخش از مذاکرات نماینده دولت بیشتر از 5 دقیقه نمی تواند صحبت کند، لذا به رییس جمهور توصیه شد به مجلس تشریف نیاورند چون بر اساس آیین نامه داخلی مجلس امکان سخنرانی برای ایشان بیش از 5 دقیقه وجود نداشت.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: علی رغم توصیه هیات رییسه، رییس جمهور در مجلس حاضر شدند و چون اصرار داشتند وقتی در اختیار ایشان قرار داده شد که چندان وفق آیین نامه داخلی مجلس نبود.

باهنر در خصوص ایرادهای وارد شده در اطلاعیه دفتر ریاست جمهوری بر مصوبه مجلس در ماده 13 لایحه هدفمند کردن یارانه ها تصریح کرد: برداشت ما این است که همه دریافت های دولت باید به خزانه وارد شود و همه هزینه ها نیز بر اساس قوانین بودجه سالانه صورت گیرد.

وی متذکر شد: این مسئله در خصوص ماده 13 لایحه و تشکیل صندوق هدفمند کردن یارانه ها نیز صدق می کند؛ به همین دلیل رییس مجلس اخطار قانون اساسی را وارد دانست  و بیش از 170 تن از نمایندگان نیز بر این برداشت صحه گذاشتند.

در اطلاعیه ای که ساعاتی پیش بر روی پایگاه اطلاع رسانی دولت منتشر شد آمده است رئیس جمهور از ابتدای مطرح شدن لایحه هدفمند کردن یارانه ها در صحن علنی مجلس ، به هیات رئیسه مجلس اطلاع داده بود که جهت دفاع از صندوق پیشنهادی دولت شخصاً در مجلس حضور خواهد یافت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet