هدر موبایل
1386/08/26 10:33:00
سرویس صحن

آغاز به کار دومین نشست مجمع مجالس آسیایی

دومین مجمع مجالس آسیایی صبح امروز شنبه با حضور روسای نمایندگی اعضای شورای اجرایی کشورهای عضو و کارشناسان آنها در تالار حافظیه مجموعه سعدآباد آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در این نشست نژاد حسینیان دبیرکل مجمع مجالس آسیایی و محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی و رئیس شورای اجرایی به سخنرانی خواهند پرداخت.

همچنین قرار است روسای نمایندگی کشورهای عضو نیز به ایراد سخن بپردازند و در ادامه دستور کار اجلاس به تصویب اعضای شورای اجرایی می رسد. نشست روسای مجالس و نواب رئیس این مجمع روز دوشنبه در تهران برگزار خواهد شد.

گفتنی است مجمع مجالس آسیایی برای صلح در سال 1999 به پیشنهاد کشور بنگلادش آغاز به کار نمود و پس از تشکیل، هفت نشست در کشورهای مختلف برگزار کرد.

هدف از تشکیل مجمع مجالس آسیایی ایجاد زمینه برای وحدت کشورهای آسیایی و در نهایت تشکیل اتحادیه آسیا بوده است. ریاست مجمع مجالس آسیایی از نخستین اجلاس آن که در آبان ماه 85 برگزار شد بر عهده غلامعلی حدادعادل رئیس مجلس شورای اسلامی است. در نشست شورای اجرایی که در تابستان سال جاری در تهران برگزار شد چندین برنامه عمل در زمینه های توسعه اداری، مبارزه با مواد مخدر و دیگر مسایل به تصویب رسید که قرار است در دومین مجمع مجالس آسیایی به تصویب کشورهای عضو برسد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet