هدر موبایل
1399/06/20 18:59:00
سرویس سیاسی
سلیمی با اشاره به صحبت‌های وزیر دفاع انگلیس درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران:

انگلیسی‌ها «سیاست سردرگمی» را در قبال ایران دنبال می‌کنند

عضو هئیت رئیسه مجلس گفت: انگلیسی‌ها قدرت تصمیم‌گیری برای خود ندارند و هر آنچه را در رابطه با ایران انجام می‌دهند در حقیقت همان سیاست‌های خصمانه آمریکایی‌هاست.
انگلیسی‌ها «سیاست سردرگمی» را در قبال ایران دنبال می‌کنند عضو هئیت رئیسه مجلس گفت: انگلیسی‌ها قدرت تصمیم‌گیری برای خود ندارند و هر آنچه را در رابطه با ایران انجام می‌دهند در حقیقت همان سیاست‌های خصمانه آمریکایی‌هاست. https://cdn.icana.ir/d/019/201903105439049018.jpg انگلیسی‌ها,«سیاست,سردرگمی»,را,در,قبال,ایران,دنبال,می‌کنند Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ادعای وزیر دفاع انگلیس مبنی بر اینکه« کشورش می‌تواند ایران را در آینده نزدیک به عنوان یک گزینه برای مقابله با رفتارهای منطقه‌ای تهران بررسی کند» گفت: انگلیسی‌ها متصور می‌شوند که کشورهای دیگر مستعمره آنها هستند و این‌ها باید توجه داشته باشند که دوران استعماری به سر رسیده است.

وی در ادامه افزود: دولتمردان انگلیس اگر فکر می‌کنند که با تهدید و ارعاب می‌توانند امتیاز بگیرند باید بدانند که دوره امتیازگیری هم تمام شده است.

نماینده مردم محلات در مجلس به بدعهدی غربی‌ها در مسئله برجام اشاره و تاکید کرد: انگلیس و دو کشور دیگر اروپایی در برجام بدهکار جمهوری اسلامی هستند؛ چرا که به تعهدات خود عمل نکردند و قطعا باید پاسخگوی این عدم پایبندی به تعهدات خود باشند.

عضو هئیت رئیسه مجلس در ادامه افزود: انگلیسی‌ها باید یک پاسخ روشنی برای وعده‌های خود در قبال ایران داشته باشد و این تناقض در گفتارها و رفتارها نشان می‌دهد که این‌ها سیاست سردرگمی را در قبال ایران پیگیری می‌کنند.

 سلیمی به صحبت‌های وزیر دفاع برای تمدید تسلیخاتی ایران اشاره و تصریح کرد: صحبت‌های وزیر دفاع انگلیس بیانگر این بوده که انگلیسی‌ها رفتارهای خود را با آمریکا تنظیم می‌کنند.

 وی در ادامه افزود: بنابراین وجود اینگونه صحبت‌های متناقض نشانگر این بوده که انگلیس استقلال در تصمیم‌گیری ندارد و تابع مطلق سیساست‌های آمریکایی‌هاست و این مسئله برای انگلیسی‌ها که ادعای مستقل بودن می‌کنند بسیار ناشایست است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet