هدر موبایل
1399/06/23 15:14:00
سرویس استان ها
گودرزی در یادداشتی عنوان کرد:

پیوندهای شیوخ کاخ نشین عرب با رژیم صهیونیستی تکیه بر باد است

نماینده مردم درود و ازنا طی یادداشتی خاطر نشان کرد؛ پیوندهای شیوخ کاخ نشین عرب با رژیم صهیونیستی که اخیرا امارات متحده عربی و بحرین آن را آشکار و رسمی کرده اند، در حقیقت پیوند و تکیه بر باد است.
پیوندهای شیوخ کاخ نشین عرب با رژیم صهیونیستی تکیه بر باد است نماینده مردم درود و ازنا طی یادداشتی خاطر نشان کرد؛ پیوندهای شیوخ کاخ نشین عرب با رژیم صهیونیستی که اخیرا امارات متحده عربی و بحرین آن را آشکار و رسمی کرده اند، در حقیقت پیوند و تکیه بر باد است. https://cdn.icana.ir/d/019/202009107611870530.jpg پیوندهای,شیوخ,کاخ,نشین,عرب,با,رژیم,صهیونیستی تکیه,بر,باد,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسین گودرزی نماینده مردم درود و ازنا در یادداشتی در ارتباط  با  پیوندهای شیوخ کاخ نشین عرب با رژیم صهیونیستی  نوشت: رمز و راز قرار گرفتن نظام‌های لیبرال دموکراسی غربی و در رأس آنان آمریکا در کنار رژیم‌های فاقد مشروعیت منطقه که هیچ نسبتی با دموکراسی و آزادی ندارند، نیازمند بازشناسی آرایش قدرت و اقتدار در منطقه خاورمیانه است.

انقلاب اسلامی ملت ایران در هنگامه‌ای که ملت‌های مسلمان از ناسیونالیسم قومی و غرب‌ گرایی نتیجه‌ای درخور به دست نیاورده بودند؛ راهی بر پایه توجه به سرمایه‌های درون زاد ملت‌ها در پیوست با اسلام ناب فراروی ملت‌های مسلمان منطقه قرار داد. الگویی که مبتنی بر بیداری ملت‌ها و مقاومت ریشه گرفته از اصول و ارزش‌های اسلامی بود.

 این الگو که با مقاومت ماندگار و ریشه دار ملت ایران اصالت و ظرفیت خود را نشان داد، رژیم‌های وابسته خاورمیانه را که فاقد مشروعیت مردمی و اقتدار ملی بودند به دامان استعمارگران غربی سوق داد. این مواجهه سرانجام در خاورمیانه سه جبهه متعارض گشود.

یک سوی این جبهه ملت‌های مسلمان، یعنی صاحبان سرزمین ها‌ و کشورهای اسلامی هستند که متأثر از الگوی انقلاب اسلامی و بیداری و مقاومت بر پایه احیای ظرفیت‌های درون زاد بزرگترین و فراگیرترین نهضت و جنبش بازگشت به سرمایه های بنیادین اسلامی و فرهنگ بومی را در میان ملت های مسلمان و آزادیخواه  خاورمیانه پدید آورده است .

یک سوی دیگر این جبهه، حکومت‌های فاقد مشروعیت و سلطنت‌های مطلقه استبدادی عرب منطقه هستند که نه ابزاری برای به دست آوردن مشروعیت مردمی و نه سازوکاری برای همخوانی با نوسازی‌های دنیای مدرن دارند و نه اراده‌ای برای جدا شدن از سلطنت استبدادی و پیوستن به مردم سرزمین خود.

در چنین شرایطی آنان همانند سلطنت پهلوی در ایران عنان اختیاربرای ادامه حیات سیاسی خود را به قدرت‌های فرا منطقه‌ای به ویژه ایالات متحده سپرده‌اند.

ضلع سوم این جبهه یعنی قدرت‌های غربی بخصوص آمریکا با شناخت از عمق جنبش های اسلام گرا و علم به حتمی بودن سقوط  رژیم های استبدادی عرب و موقعیت متزلزل گفتمان غرب در منطقه، راه چاره برای تداوم غارت سرمایه کشورهای اسلامی را پیوند دادن و کنار هم قرار دادن رژیم های مستبدعربی با رژیم اشغال‌گر صهیونیست می داند.

در چنین شرایطی شیوخ عرب به عنوان آخرین حربه برای تداوم حیات متزلزل خود در کاخ‌های سلطنتی با عبور از همه آرمان‌ها و ارزش‌های دینی، قومی و ملی، دست‌های خود را مطابق تصمیم اربابان آمریکایی در دست دشمن دیروز خود گذاشته‌اند. پیوندی نه از سر راهبرد و آینده‌ نگری، بلکه از سر استیصال و ضعف و ناچاری. پیوندی که در سایه ناامیدی از گسست همه جانبه با ملت‌ها و آینده سیاسی خود به آن ناچار شده‌اند.

این پیوندهای شیوخ کاخ نشین عرب با رژیم صهیونیستی که اخیرا امارات متحده عربی و بحرین آن را آشکار و رسمی کرده اند، در حقیقت پیوند و تکیه بر باد است و چون سایه‌ای است در غروب آفتاب که به ظاهر رو به گسترش و در واقع به سوی  محو شدن یکباره پیش می‌رود. مانند نسخه ای که شاه ایران برای درمان موقعیت ناامیدانه در ماههای پایانی حیات سیاسی خود از آمریکا و انگلیس می گرفت.

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet