حلول ماه ربیع الاول
1399/06/30 23:21:00
سرویس سیاسی
علیرضا بیگی:

مجلس به دنبال کاهش اختیارات شورای نگهبان نیست

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: چنین حرفی که گفته می‌شود مجلس می‌خواهد با واگذار کردن نظارت بر شوراها به شورای نگهبان، اختیارات این نهاد را افزایش دهد درست نیست، چرا که حتی خود شورای نگهبان هم این موضوع را نپذیرفت.
مجلس به دنبال کاهش اختیارات شورای نگهبان نیست نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: چنین حرفی که گفته می‌شود مجلس می‌خواهد با واگذار کردن نظارت بر شوراها به شورای نگهبان، اختیارات این نهاد را افزایش دهد درست نیست، چرا که حتی خود شورای نگهبان هم این موضوع را نپذیرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201901106856695842.jpg مجلس,به,دنبال,کاهش,اختیارات,شورای,نگهبان,نیست Icana

احمد علیرضا بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی‌ها می‌گویند هدف مجلس از طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها بیشتر کردن اختیارات شورای نگهبان بوده، گفت: قطعا؛ یک متصدی و متولی برای موضوع نظارت بر انتخابات شوراها باید وجود داشته باشد تا از این بلاتکلیفی پرهیز شود.

وی در ادامه افزود: بنابراین رسیدگی به طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها از اختیارات مجلس شورای اسلامی بشمار می‌رود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به اینکه شورای نگهبان بر نظارت بر شوراها را نپذیرفت، تاکید کرد: شورای نگهبان از پذیرفتن این مسئولیت که نظارت بر شوراها را در دست خود بگیرد امتناع کرد.

این نماینده مردم در مجلس در ادامه افزود:  شورای نگهبان صریحا اعلام کرد که مسئله شوراها یک موضوع محلی‌ بوده و به آن ورود پیدا نمی‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet