حلول ماه ربیع الاول
1399/06/29 18:13:26
سرویس سیاسی
قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری:

به دنبال سر و سامان دادن نام نویسی افراد در انتخابات ریاست جمهوری هستیم

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری به دنبال افزایش اختیارات شورای نگهبان نبوده، بلکه می‌خواهد با این کار اختیاراتش را کاهش دهد و هر کسی نتواند در انتخابات ثبت نام کند و در واقع به دنبال سر و سامان بخشیدن به نامنویسی افراد در انتخابات است.
به دنبال سر و سامان دادن نام نویسی افراد در انتخابات ریاست جمهوری هستیم نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری به دنبال افزایش اختیارات شورای نگهبان نبوده، بلکه می‌خواهد با این کار اختیاراتش را کاهش دهد و هر کسی نتواند در انتخابات ثبت نام کند و در واقع به دنبال سر و سامان بخشیدن به نامنویسی افراد در انتخابات است. https://cdn.icana.ir/d/019/201805105422389119.jpg به,دنبال,سر,و,سامان,دادن,نام,نویسی,افراد,در,انتخابات,ریاست,جمهوری,هستیم Icana

امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، اختیارات شورای نگهبان را افزایش می‌دهد؟ گفت: در حال حاضر اختیارات شورای نگهبان مطلق بوده و هرکسی در انتخابات ثبت نام کند شورای نگهبان نیز به آن رسیدگی خواهد کرد.

نماینده مردم مشهد تاکید کرد: در واقع ما در این طرح می‌خواهیم به ثبت نام افراد سر و سامان ببخشیم تا هرکسی نتواند در انتخابات نام نویسی کند و شاهد حضور افراد واجد شرایط در این عرصه باشیم.وی در ادامه افزود: بنابراین این طرح به معنای بسط اختیارات شورای نگهبان نیست. 

عضو هئیت رئیسه مجلسه در رابطه با معیارهای رجل سیاسی اشاره و اظهار کرد: پیشنهادهای اولیه‌ای در این باره ارائه دادیم که باید در  کمیسیون مربوطه و همچنین در صحن رسیدگی آن به اتمام برسد؛ چرا که این طرح اولیه بوده و در کمیسیون هم به تصویب نرسیده و ممکن است تغییراتی در آن ایجاد شود.

 وی در ادامه افزود: در مجلس اینگونه مسائل مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند؛ بنابراین همانطور که در پیشنهاد اولیه این طرح سن افراد  40 سال بود، اما در کمیسیون به 45 سال رسید حالا ممکن است در صحن چیز دیگری شود؛ فلذا این به معنای نهایی بودن طرح نیست زیرا بعد از اینکه مصوب شد و شورای نگهبان هم ایرادات آن را گرفت و به تصویب رسید آن موقع می‌شود در رابطه با این موضوع گفت‌گو کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet