هفته دفاع مقدس
1399/06/24 15:45:30
سرویس فرهنگی
عضو هیأت رئیسه مجلس:

کنکور نظام قدیم از سال 1400 حذف می‌شود

عضو کمیسیون آموزش مجلس از عدم برگزاری کنکور نظام قدیم از سال ۱۴۰۰ خبر داد.
کنکور نظام قدیم از سال 1400 حذف می‌شود عضو کمیسیون آموزش مجلس از عدم برگزاری کنکور نظام قدیم از سال 1400 خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/72295.jpg کنکور,نظام,قدیم,از,سال,1400,حذف,می‌شود Icana

علی کریمی فیروزجایی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نشست روز گذشته کمیسیون آموزش با رئیس سازمان سنجش و پذیرش دانشجو درباره موضوع «بازگشایی مدارس و رعایت پروتکل های بهداشتی»، اظهار کرد: رئیس سازمان سنجش به دلایلی مخالف با تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم بود که این دلایل منطقی به نظر می‎رسید.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی افزود: نخستین دلیل رئیس سازمان سنجش برای عدم تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم، صرف هزینه‌ میلیاردی برای برگزاری یک کنکور با سئوالاتی مستقل بود که فقط برای 80 هزار داوطلب است که از این میان نیز 60 هزار نفر از این داوطلبان در رشته تجربی داوطلب آزمون هستند.

علی کریمی فیروزجایی

 

سازمان سنجش تمدید نشدن کنکور نظام قدیم را به همه داوطلبان اطلاع رسانی کرده بود

وی علت بعدی را اطلاع رسانی سازمان سنجش در رسانه‌ها برشمرد و گفت: پیش از برگزاری کنکور 99 سازمان سنجش از طریق سازمان صدا و سیما و سایر رسانه‌ها عدم برگزاری کنکور نظام قدیم از سال 1400 به بعد را اعلام عمومی کرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس مجلس تأکید کرد: بنابراین همه داوطلبان نسبت به برگزار نشدن کنکور نظام قدیم در سال‌‌های بعد مطلع بودند.

کریمی فیروزجایی افزود: عدم برگزاری کنکور نظام قدیم، تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو بود و مجلس و کمیسیون آموزش نیز تصمیم بر این گرفت که تغییری در این تصمیم ایجاد نکند و این مصوبه شورای سنجش و پذیرش به قوت خود پابرجا ماند. بنابراین کنکور نظام قدیم از سال 1400 حذف می‌شود.

منعی برای شرکت دانش آموزان نظام قدیم در کنکور نظام جدید وجود ندارد

عضو هیأت رئیسه مجلس با یادآوری اینکه بسیاری از محتوای درسی بین دانش آموزان نظام قدیم و نظام جدید مشترک بوده و تغییرات بسیار اندک است، گفت: دانش آموزان نظام قدیم می‌توانند در کنکور دانش آموزان نظام جدید شرکت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet